Bolt Mobility, ABD'nin bazı şehirlerinde iz bırakmadan kayboldu

Bolt Mobility, ABD'nin bazı şehirlerinde iz bırakmadan kayboldu. Söz konusu şehirlerde şirketin ekipmanları terk edildi, kullanıcılar Bolt'a ulaşmak istediklerinde ise mesajları ve aramaları cevapsız kaldı. 
Bolt Mobility, ABD'nin bazı şehirlerinde iz bırakmadan kayboldu

Usain Bolt tarafından hayata geçirilen Miami merkezli Bolt Mobility, ABD'nin bazı şehirlerinde iz bırakmadan kayboldu. Söz konusu şehirlerde şirketin ekipmanları terk edildi, kullanıcılar Bolt'a ulaşmak istediklerinde ise mesajları ve aramaları cevapsız kaldı. 

TechCrunch'ın özel haberine göre Bolt Mobility'nin Portland, Oregon, Burlington, South Burlington ve Winooski şehirlerinde faaliyetlerini durdurduğu iddia ediliyor. Bu şehirlerdeki yetkililer, Bolt'un CEO'su Ignacio Tzoumas da dahil olmak üzere herhangi bir yetkiliye ulaşamadıklarını söylüyor. TechCrunch ekibine göre, Bolt Mobility'yi temsil eden PR ajansı da şirketle ilişiğini kesmiş durumda.

Bolt Mobility, Portland'daki hizmetini 1 Temmuz'da durdurdu. Şirketin güncellenmiş sigorta sağlamaması ve bazı ödenmemiş ücretleri ödememesi üzerine Portland'ın Bolt Mobility'nin faaliyet gösterme iznini askıya aldığı belirtildi. Richmond'ın yerel yayınına göre, Bolt Mobility, Richmond'daki faaliyetlerini 7 Haziran'da durdurdu.

Bolt Mobility'nin sosyal medyasının da son haftalarda oldukça hareketsiz olduğunu görüyoruz. Şirket, 10 Haziran'dan beri Instagram'da veya 1 Haziran'dan beri Twitter'da paylaşımda bulunmadı. 

Bolt Mobility, en son geçtiğimiz yılın sonlarında "MobilityOS" adını verdiği uygulama içi navigasyon sistemini satmaya başlamıştı. Bu arada Bolt Mobility'yi bir diğer şirket olan Bolt ile karıştırmamak gerekiyor. Şirketlerin ikisi de benzer bir şekilde faaliyet gösterse de diğer girişim Bolt, Estonya merkezli. 

Söz konusu faaliyet durdurmalarla ilgili şirketten herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Bolt Mobility, bu şehirlerde faaliyetlerini durdurduysa hiç şüphesiz bir noktada resmi bir açıklama da yapacaktır. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.