YouTube, Shorts videoları oluşturmayı kolaylaştıran yeni özelliğini duyurdu

YouTube'un mobil uygulamasında bulunan güncelleme ile video oluşturucunun daha önce yüklediği herhangi bir videonun bir bölümünü kolayca seçilebilecek ve ardından bu klip, YouTube Shorts içeriği olarak yayınlanabilecek.
YouTube, Shorts videoları oluşturmayı kolaylaştıran yeni özelliğini duyurdu

Son dönemde birçok sosyal medya şirketi kısa video formatına doğru evrilme yolunda ilerliyor. Instagram, Facebook derken YouTube da ku kapsamda "Shorts" adlı özelliğini hayata geçirmişti. Şirket, şimdi de mevcut YouTube videolarını birkaç dakika içinde Shorts formatına dönüştüren yeni bir içerik oluşturucu aracı sunuyor.

Bundan böyle YouTube'un mobil uygulamasında bulunan güncelleme ile video oluşturucunun daha önce yüklediği herhangi bir videonun bir bölümünü kolayca seçilebilecek ve ardından bu klip YouTube Shorts içeriği olarak yayınlanabilecek.

Aslında şirket, içerik orijinal olarak standart bir YouTube videosu olarak yüklenmiş olsa dahi kullanıcıların 60 saniyenin altında yükledikleri dikey videolarını Shorts videolarına otomatik olarak dönüştürüyordu. YouTube, içerik oluşturucuların, daha uzun videolarından kesitler almalarına olanak tanıyan bu aracın piyasaya sürülmesiyle daha fazla Shorts videosuna sahip olacak gibi görünüyor. 

YouTube Shorts sorumlusu Vadim Lavrusik, içerik oluşturucuların videolarından anları kolayca almalarını ve izleyicileri için kolayca ilgi çekici bir Shorts'ta çevirmelerini sağlamak istediklerini söylüyor. Lavrusik, bu özelliği kullanmak için tüm içerik oluşturucuların yapması gerekenin, kendi kanallarına gidip "Edit into a Short" kısmına tıklamak olduğunu söylüyor. 

Bu yeni özellik, bugün kullanıma sunulmaya başlayacak ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm mobil kullanıcılara ulaşacak. Söz konusu araç, yalnızca iOS ve Android cihazlarda ve YouTube uygulamasında kullanılabilecek. Yani web üzerinden düzenleme yapmak isteyenler bu özellikle karşılaşmayacaklar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.