Bitlo'dan içinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler: Sepet Tokenlar

Sepet tokenlar, endeks benzeri tahsisler aracılığıyla aynı anda birden fazla kripto para birimine yatırım yapmayı herkes için daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. 
Bitlo'dan içinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler: Sepet Tokenlar

Kripto varlık platformu Bitlo geliştirdiği yeni ürün ile Sepet Tokenları listelemeye başladı. Sepet tokenlar, endeks benzeri tahsisler aracılığıyla aynı anda birden fazla kripto para birimine yatırım yapmayı herkes için daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. 

Kripto piyasası içinde farklı temaları kapsayan sepetler ile tek bir token yönetiminde, sepetin parametrelerine dayalı ve bu parametrelere uygun kripto paralar satın alınıyor. Sepet tokenlar aracılığıyla yatırımcılar portföylerini çeşitlendirebiliyor ve sırayla her bir kripto varlığın taşıdığı riski azaltabiliyor.

İçinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler

Bu noktada "sepet token"ın ne olduğunu da açıklamak gerek. Sepet tokenlar, en sade tabirle "içinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler" olarak tanımlanabilir. Bir sepet token, kripto para birimi alanında kullanıldığında, tek bir varlık olarak yönetilen bir dijital para birimi koleksiyonunu ifade ediyor. Aynı zamanda yatırımcılarının her bir para birimini ayrı ayrı ve sürekli olarak izleme ihtiyacını en aza indiriyor. 

Bitlo kurucusu ve CEO'su Mustafa Alpay'ın bizimle paylaştığı bilgilere göre, sepet tokenlar tematik ve en popüler kripto paraları kapsayacak şekilde oluşturuldu. Token 10 en popüler 10 kripto parayı kapsarken, Token Metaverse de metaverse alanındaki en kaliteli projeleri kapsıyor. Toplamda planlanmış 6 adet sepet token bulunuyor ve Alpay, bunlardan ilk üçü olan TKN10, TMETA ve TPLAY'in yayına alındığını belirtiyor.

Avalanche üzerinde inşa edildi

Avalanche üzerinde inşa edilen sepet tokenların içerikleri oran olarak değil miktar olarak belirleniyor. Bu da sepet içerisindeki kripto paraların fiyat oranlarının sürekli değişim gösterdiği anlamına geliyor. Token sepet içeriklerinin, her üç ayda bir içerdikleri kripto paraların fiyatlarındaki aşırı değişimlere göre Bitlo araştırma ekibi tarafından yeniden revize edileceğinin altı çiziliyor. Mustafa Alpay, sepetlerin kapsamına yeni kripto para eklenip çıkarılabileceğini; bu değişimler yapılırken kesinlikle token fiyatında değişim olmayacağını dile getiriyor.

Tüm bunlar hayata geçirilirken kripto varlık projelerinin taşıdıkları potansiyeli kaybedebileceği de göz önünde bulundurulmuş. Bu nedenle olası durumların hepsi yatırımcılarla şeffaf bir şekilde paylaşılıyor. Sepet tokenları da bir kripto para oldukları için ne kadar üretildiklerinin blockchain üzerinden takip edileceği bilgisi mevcut. Kısacası sepet içersindeki kripto varlıklar da sürekli takip edilebilecek.

Son olarak, her bir sepet tokenı için market oluşturulmuş olunması nedeniyle 7/24 alım ve satımın devam edeceği vurgulanıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.