Twitter'da 2022 yılının ilk yarısında oyunlar hakkında 1,5 milyar Tweet atıldı

Platformun verilerine göre oyun odaklı Tweet'ler bir önceki yıla oranla 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 36 oranında artış yaşadı.
Twitter'da 2022 yılının ilk yarısında oyunlar hakkında 1,5 milyar Tweet atıldı

Günümüzün en önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, odağına oyun sektörünü alan önemli veriler paylaştı. Twitter tarafından aktarılan bilgilere göre 2022 yılının ilk yarısında oyunlar ile ilgili toplamda 1,5 milyar Tweet atıldı.

Platformun verilerine göre oyun odaklı Tweet'ler bir önceki yıla oranla 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 36 oranında artış yaşadı. Atılan oyun odaklı Tweet'lerin içeriklerine baktığımızda ise en çok konuşulan oyun ve e-spor ligleri arasında Genshin Impact, Wordle, Elden Ring, Call of Duty League, VALORANT Champions Tour ve Professional Gamers League Counter-Strike: Global Offensive çıkıyor.

Atılan Tweet'lerin önemli bir kısmı ise Xbox Showcase, Playstation's State of Play ve Summer Game Fest gibi küresel oyun etkinlikleri hakkında. Twitter tarafından aktarılan bilgilere göre oyunlar hakkında en çok Tweet atılan ülkeler sırasıyla Japonya, ABD, Güney Kore, Tayland ve Endonezya.

Twitter'da en çok konuşulan oyunlara baktığımızda ise Genshin Impact, Wordle, Ensemble Stars!, Final Fantasy, Project Sekai, Apex Legends, Elden Ring, Fate/Grand Order, VALORANT ve The Legend of Zelda gibi yapımlar karşımıza çıkıyor.

Oyunlar hakkında konuşulan en önemli konulardan bir diğeri ise e-spor oldu. Platform içinde hakkında en çok Tweet atılan e-spor takımları ise sırasıyla Loud Esports, Karmine Corp, Crazy Raccoon, FaZe Clan ve paiN Gaming oldu. En çok Tweet atılan e-spor ligleri ise Campeonato Brasileiro de League of Legends, Apex Esports, League of Legends Champions Korea, Call of Duty League ve Overwatch League.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.