Snap, ABD Gizli Servis Direktörü James Murray'yi işe aldı

ABD Gizli Servis Direktörü James Murray, Snap tarafından işe alındı. James Murray'nin Gizli Servis'teki görevinden 30 Temmuz'da emekli olması bekleniyordu.
Snap, ABD Gizli Servis Direktörü James Murray'yi işe aldı

The Verge'e göre ABD Gizli Servis Direktörü James Murray, Snap tarafından işe alındı. James Murray'nin Gizli Servis'teki görevinden 30 Temmuz'da emekli olması bekleniyordu. Murray, Gizli Servis'te 27 yıl geçirmiş ve Nisan 2019'da direktör pozisyonuna yükselmişti.

James Murray'nin görevinden ayrılacağı ve global bir teknoloji şirketinde görevine devam edeceği bilgisi, ilk olarak The Washington Post tarafından paylaşılmıştı. Şirketin Snap olduğuna dair bilgiler ise daha sonra belli oldu. Bu bilgiler ışığında Murray, önümüzdeki ay Snapchat'in ana şirketi Snap'e katılacak. James Murray, doğrudan CEO ve kurucu ortak Evan Spiegel'e rapor verecek.

Snap'e göre Murray, yeni görevinde Snap çalışanlarının güvenliğini korumaya yardımcı olacak ve gerektiğinde kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacak. Gizli Servis ise çoğunlukla başkanların, ailelerinin ve diğer üst düzey ABD yetkililerinin güvenliğini koruma çalışmalarıyla tanınıyor.

Snap sözcüsü Pete Boogaard, Jim Murray'i Snap'e davet etmekten memnun olduklarını ve Murray'nin 1 Ağustos'ta ekibe katılmasını dört gözle beklediklerini söyledi. Snap'te çalışmak, James Murray için özel sektöre ilk adım olacak.

ABD Başkanı Joe Biden, James Murray'nin hizmetin anlamını benlik üzerinde somutlaştırdığını ve ABD Başkanlarının ailelerini, sanki kendisinin bir parçasıymış gibi koruduğunu söyledi ve Murray'ye hizmetleri için teşekkür etti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.