Kodlamayı oyunlaştırarak öğreten yerli eğitim girişimi Kodris, 420 bin dolar yatırım aldı

7-16 yaş arasındaki çocuklara kodlamayı oyunlaştırarak öğreten yerli eğitim girişimi Kodris, 420 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turunun liderliğini Onur Canlıtepe ve Barış Sivri üstlendi.
Kodlamayı oyunlaştırarak öğreten yerli eğitim girişimi Kodris, 420 bin dolar yatırım aldı

7-16 yaş arasındaki çocuklara kodlamayı oyunlaştırarak öğreten yerli eğitim girişimi Kodris, 420 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turunun liderliğini Onur Canlıtepe ve Barış Sivri üstlenirken, Cantekin Dinçerler, Duran Cesur, Çağatay Bircan, Mehmet Çelikol, Kamil Özdağ, Ahmet Kocamaz, Nicolaos Anagnostopoulos, Cezmi Aydoğdu bu turda yer alan isimler oldu.

Kodris, algoritmik düşünme becerileri aracılığıyla blok ve metin tabanlı kodlama için gelişmiş bilgisayar becerilerini, oyun temelli bir platformda öğrencilerin algoritmalar üreterek öğrenmesini sağlıyor. Kodris, eğitim alanındaki gelir dağılımı ve cinsiyet eşitsizliğinin de üstesinden gelmek için kodlama eğitiminin dünyanın farklı bölgelerinden erişilebilir olmasını sağlamakla kalmayıp, cinsiyet eşitliğine dikkat ederek bütün öğrenme istekli öğrencilere erişmeyi hedefliyor.

Okulların ve öğrencilerin spesifik ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen ve 1500’den fazla basamak içeren Kodris platformunda, öğretmenlerin müfredatlarını ve öğrencilerinin gelişimini de yakından takip edebilecekleri bir raporlama ve takip paneli bulunuyor.

400 binin üzerinde öğrencinin kullandığı Kodris, 2022 içerisinde Afrika pazarına da Kenya üzerinden açılarak çok kısa bir sürede 10 binden fazla öğrenciye ulaştı. Amerika’da ve Ortadoğu’da da yeni okullara ve müşterilere 2022 içerisinde satış yapmayı başardı.

Kodris, önümüzdeki dönemde Avrupa, Latin Amerika ve Amerika’ya açılmayı hedefliyor. Şu anda Türkçe ve İngilizce dillerindeki uygulama, yakın zamanda İspanyolca ve Fransızca dillerini de sisteme ekliyor olacak.

Kodris CEO’su Koray Uzel, alınan yatırımın şirketin yurt dışı açılımını hızlandırmak için kullanılacaklarını söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.