Metaverse etkinlik şirketi RLTY, 4 milyon euro yatırım aldı

RLTY, Sorare, The Sandbox, Meero ve Jellysmack'in kurucularının, Kima Ventures, Blue Wire Capital, Stake Capital ve Monoceros Venture'un katıldığı yatırım turunda 4 milyon euro yatırım aldı.
Metaverse etkinlik şirketi RLTY, 4 milyon euro yatırım aldı

Metaverse'de gerçekleşen etkinlikler için alt yapı inşa eden RLTY, 4 milyon euro yatırım aldı. Yatırım turuna Sorare, The Sandbox, Meero ve Jellysmack'in kurucuları katılım gösterdi. Bununla beraber Kima Ventures, Blue Wire Capital, Stake Capital ve Monoceros Venture'un yatırım turunda yer aldığını belirtelim. 

RLTY'nin faaliyet alanı 

Raphaël Assouline ve Zack Sabban tarafından kurulan RLYT, konserler, festivaller, sanat fuarları ve sosyal etkinlikler için sanal etkinlik ortamları yaratıyor. Gerçek dünyadaki etkinliklerin dijital bir kopyası olarak konumlanan bu etkinlikler ile organizatörler daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. 

Sanal etkinlik mekanları konusunda devasa bir kütüphaneye sahip olan RLYT, NFT'ler ve gelir modellerine dair çözümler sunuyor. Ayrıca sanal etkinliklerin verilerini analiz edebilmeniz için etkinliği takip edebileceğiniz bir panel de sunuluyor.

Yakın zamanda The Sandbox ile iş birliği yapan RLTY, kullanıcılara kodsuz etkinlik oluşturma imkanı da sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca RLTY ile blok zincir tabanlı sanal dünyalar The SandBox, Decentralands / Vegas City, AlphaVerse, Cryptovoxels ve Somnium Space'e entegre olabiliyorsunuz. 

Zack Sabban Metaverse platformlarının hem şirketler hem de markalar için sınırsız imkanlara sahip olduğunu vurguluyor. Sabban'ın aktardıklarına göre; şirketin misyonu, bu dünyalara erişim sağlamak ve mümkün mertebe fazla insan için bu ortamları kullanarak, coğrafi, kültürel ve finansal engellerden arınmış eşsiz etkinlikler oluşturmak. 

Girişimin şimdiye kadar düzenlediği etkinlikler arasında Paris NFT Day, NFT Movie Festival, MET AMS, BPIFrance Metaverse Vision yer alıyor. RLTY'nin Metaverse'de etkinlik düzenlemek isteyen markalar için muhteşem bir çözüm sunduğunu söyleyebiliriz. Metaverse pazarlama stratejilerinin yaygınlaşmasıyla, İlerleyen dönemde RLTY gibi girişimlerin artacağını söylemek mümkün. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.