Orman restorasyonuna odaklanan Vibrant Planet, 17 milyon dolar tohum yatırım aldı

Orman yangınlarının verdiği hasarı azaltmak ve orman restorasyonunu hızlandırmak için yola çıkan Vibrant Planet, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Orman restorasyonuna odaklanan Vibrant Planet, 17 milyon dolar tohum yatırım aldı

Özellikle geçtiğimiz yıl sıkça karşımıza çıkan orman yangınları, hem ülkemiz hem de tüm dünya için büyük bir problem teşkil ediyor. Orman yangınlarının verdiği hasarı azaltmak ve orman restorasyonunu hızlandırmak için yola çıkan Vibrant Planet, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Vibrant Planet tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı. Vibrant Planet'ın 17 milyon dolarlık yatırım turu, Ecosystem Integrity Fund ve The Jeremy and Hannelore Grantham Environmental Trust'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.

Yatırım turuna, Ecosystem Integrity Fund ve The Jeremy and Hannelore Grantham Environmental Trust haricinde ise Valia Ventures, Earthshot Ventures, Elemental Excelerator, Cisco Foundation, Day One Ventures ve Halogen Ventures katıldı.

Alınan 17 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Vibrant Planet girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 32,8 milyon dolar ulaştığını da ekleyelim. 2020 yılında Allison Wolff, Guy Bayes, Neil Hunt ve Scott Conway tarafından ABD'de kurulan Vibrant Planet, orman restorasyonunun planlamasını ve izlemesini sağlayan bulut tabanlı bir teknoloji platformu olarak hizmet sunuyor.

Temelinde orman restorasyonu için bir işletim sistemi gibi çalışan Vibrant Planet, sunduğu arazi yönetimi aracı ile süreçleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Vibrant Planet tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 17 milyon dolarlık tohum yatırım, ekibin büyütülmesinin yanı sıra girişimin ABD ve Avrupa'da büyümesi ve yeni pazarlara açılması için de kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.