Meta, Avatarlar için yeni dijital giyim mağazasını duyurdu

Mark Zuckerberg Facebook'ta paylaştığı bir gönderi ile Facebook, Instagram ve Messenger'da Avatars Store isimli avatarlara özel bir mağaza açacaklarını duyurdu. Kullanıcılar, avatarlarına stil kazandırmak için dijital kıyafetler alabilecek.
Meta, Avatarlar için yeni dijital giyim mağazasını duyurdu

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylar Meta'nın Metaverse'de sponsorlu görünümler için patent başvurusu yaptığını sizlere aktarmıştık. O dönemde şirket ayrıca üçüncü taraf markalar sponsorluğunda fiziksel ürünler ile ilişkili dijital ikizler için de patent başvurusunda bulunmuştu. Meta tüm bu başvuruların ardından dijital ikizleri hayata geçirmek için önemli bir adım attı. 

Meta CEO'su Mark Zuckerberg Facebook'ta paylaştığı bir gönderi ile Facebook, Instagram ve Messenger'da Avatars Store isimli avatarlara özel bir mağaza açacaklarını duyurdu. Böylece kullanıcılar, avatarlarına stil kazandırmak için dijital kıyafetler alabilecek. 

Dijital giysilerin, metaverse'de kendini ifade etmenin en önemli yollarından biri olduğunu söyleyen Zuckerberg, yaratıcı ekonomiyi de güçlendirdiğini vurguladı. Şirket, Avatars Store'a yakında daha fazla marka eklemeyi ve bu dijital mağazayı VR ortamına taşımayı planlıyor. Zuckerberg, Balenciaga, Prada ve Thom Browne'dan seçtiği görünümleri de paylaştı. 

Avatars Store gelecek haftadan itibaren yayına alınacak. İlk etapta ABD, Kanada, Tayland ve Meksika kullanıcılarına açılan dükkanda tıpkı Zuckerberg gibi Balenciaga, Prada ve Thom Browne tasarımı dijital giyim ürünlerini bulabileceksiniz. Şu an için giyim ürünlerinin fiyatları hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Bu arada dijital giyim ürünleri için ücret ödemeyi tercih etmeyen kullanıcılar, ücretsiz seçeneklere de sahip olmayı sürdürecek. 

Kısacası bundan böyle Instagram, Messenger ve Facebook'taki Avatarlar için dijital giyim ürünleri alabileceksiniz. Üstelik bu avatarları Meta'nın VR ortamı Horizon Worlds'e de taşımanız mümkün. Şirket, bu adımı ile Meta uygulama ailesinde aktif bir şekilde yürütülen sosyal ticareti, Horizon Worlds Metaverse'üne taşıyacağının sinyalini veriyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.