Tekil adresler üzerinden gerçekleşen NFT alım satımı, 2022'nin ilk çeyreğinde 950 bine ulaştı

NFT pazar yerlerine en fazla trafik Orta ve Güney Asya bölgesinden gelirken, bu bölgeyi Kuzey Amerika ve Batı Avrupa takip etti. NFT işlemlerinin büyük çoğunluğu 10 bin doların altında kalan meblağlar ile perakende satış olarak gerçekleşiyor. 
Tekil adresler üzerinden gerçekleşen NFT alım satımı, 2022'nin ilk çeyreğinde 950 bine ulaştı

Bitcoin'in çöküşünü tetikleyen UST saldırısı ile Luna Foundation Guard'ın hızlı bir şekilde piyasadaki varlığını yitirmesi, Lido'da yaşanan "peg" telaşı ve Celsius'daki likidite sorunu kripto piyasasının dibe götürürken NFT'lerin de düşüş trendine girmesine yol açtı. NFT pazarında 2021'den bu yana gerçekleşen faaliyetleri ve düşüş trendine kadar görülen verileri birlikte inceleyelim. 

2022 yılı kapsamında 1 Mayıs tarihine kadar koleksiyonerler NFT pazar yerlerinde 37 milyar dolar harcama yaptı. 2021 yılı için bu miktar 40 milyar dolar olarak öne çıkmaktaydı. Bu bağlamda 2022 verileri, 2021'i geride bırakmış oldu. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.