Playful Studios Web3 oyunu Wildcard Alliance ile 46 milyon dolar yatırım aldı

Yatırım turuna Paradigm liderlik ederken, Griffin Gaming Partners ve Sabrina Hahn tura katılım gösterdi. 
Playful Studios Web3 oyunu Wildcard Alliance ile 46 milyon dolar yatırım aldı

Playful Studios yeni Web3 oyunu Wildcard Alliance ile 46 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Paradigm liderlik ederken, Griffin Gaming Partners ve Sabrina Hahn tura katılım gösterdi. Playful Studious'u Words With Friends ve Lucky’s Tale oyunlarından tanıyor olabilirsiniz. 

Wildcard Alliance'ın detayları

Paul ve Katy Drake Bettner tarafından kurulan Wildcard Alliance, Polygon tabanlı olacak. Oyun, gerçek zamanlı bir strateji oyunu ile koleksiyon prensibine sahip bir kart oyununun birleşimi olarak öne çıkarken, oyuncuların canlı, etkileşimli hayranlar ve seyircilerle çevrili olarak rekabet ettiği bir ortam sunuyor. Kısacası Wildcard Alliance'ı gerçek zamanlı savaş strateji oyunu (MOBA) olarak tanımlayabiliriz.

Oyunda sevimli ve tehditkar olmak üzere çeşitli yaratıklar bulunuyor. Arenada ise ana rakip olarak konumlanan bir lider karakter yer alıyor. Bu ana karakter, Pokemon çağırmaya benzer bir şekilde başka yaratıkları üretebiliyor.

Yaratıklar serbest bırakıldığında düşmanları aramaya başlıyor. Bu anlamda her iki tarafın da bir üssü olduğunu belirtelim. Oyundaki amaç diğer tarafın yaratıklarını yok etmek ve düşmanın üssünü ortadan kaldırmak. 

Oyunda izleyici pozisyonunda bulunan kişiler de büyük önem arz ediyor. İzleyiciler, savaşçıları, arenada destekleyerek oyuna katkıda bulunabiliyor. 

Web3 kurgusu ve oyun ekonomisi

Şu anda 100'den fazla kişinin üzerinde çalıştığı oyun güçlü bir ekip tarafından tasarlanıyor. Ekibin geçmiş deneyimleri arasında Age of Empires, Halo Wars, New Super Lucky’s Tale, Orcs Must Die ve Words With Friends yer alıyor. 

Oyunun Web3 teknolojilerinden yararlanması ise topluluk oluşturmakta fayda sağlayacak. Rakipler bu sayede iletişim kurabilecek ve hayranlarıyla arasında finansal anlamda işlemler gerçekleşebilecek. Ancak oyun ekonomisi söz konusu olduğunda ekibin "play to earn" modelini benimsemeyeceğini belirtelim. 

Topluluğu bir DAO'ya dönüştürmeyi düşünmeyen ekip, daha yüksek etkileşim seviyesine sahip bir oyun deneyiminin peşinde. Paul Bettner için web3 finansal işlemlerle ilişkili olmaktan ziyade topluluğun çeşitli yönlerini tek bir deneyimde birleştiren bir protokol oluşturma yeteneği ile ilgili. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.