Foursquare'in kurucusu Dennis Crowley'den üç boyutlu sosyal ağ girişimi: LivingCities

LivingCities, girişimci Matt Miesnieks, tasarımcı John Gaeta ve Foursquare'in kurucusu Dennis Crowley tarafından hayata geçirildi. 
Foursquare'in kurucusu Dennis Crowley'den üç boyutlu sosyal ağ girişimi: LivingCities

Son dönemde metaverse ve web3 kavramlarının popülerliğinin artmasıyla birçok eski girişim kendini yenileme yoluna gidiyor. Bazı girişimciler de bir sonraki adımın ne olduğunu hesaplamaya çalışıyor ve bu kapsamda şimdiden yeni adımlar atıyor. Durum böyle olunca odağına web3'ü alan birçok yeni girişimle karşılaşıyoruz. Bu girişimlerden biri de LivingCities. Henüz faaliyetine başlamayan LivingCities, girişimci Matt Miesnieks, tasarımcı John Gaeta ve Foursquare'in kurucusu Dennis Crowley tarafından hayata geçirildi. 

Dennis Crowley'i birçoğumuz tanıyoruz, ancak bu noktada Matt Miesnieks'in ve John Gaeta'nın da kim olduğundan bahsetmek gerek. Miesnieks, AR endüstrisinin önde gelen isimlerinden ve girişimcilerinden biri. Daha önce Samsung'da AR sistem prototipleri oluşturan ve 2009'da AR altyapısına geçmeden önce mobil yazılım altyapısında uzun bir yöneticilik yapan Matt Miesnieks, son girişimi 6D.ai'ı da açıklanmayan bir fiyat karşılığında Niantic'e satmıştı. Gaeta ise Matrix üçlemesinin görsel efektlerini yapan bir tasarımcı. 

Matt Miesnieks, John Gaeta ve Dennis Crowley

LivingCities hakkında henüz çok fazla detay bulunmuyor; ancak kullanıcılar için gerçek hayattaki coğrafyaların ve şehirlerin ruhunu yakalayan sanal alanlarla etkileşime dayalı bir sosyal katman olacağı söyleniyor. Ekip, "mirror-world" platformu olarak tanımladığı LivingCities'e web3 unsurlarını entegre edecek. Miesnieks, ekibin büyük ölçüde yalnızca web'de ve mobilde var olan bir ağ kurmakla ilgilendiğini, potansiyel olarak uygulama mağazalarından ve bunlarla ilişkili ücretlerden kaçındığını da belirtiyor. Dennis Crowley ise bu alanda da Foursquare'in ilk günlerinde olduğu gibi büyük fırsat gördüğünü söylüyor.

LivingCities, henüz kullanıma açılmamış olsa da şimdiden yatırım aldı bile. DCVC'nin liderliğinde alınan 4 milyon dolarlık yatırıma destek veren diğer isimler ise Eniac Ventures, Anorak ve Matthew Ball oldu. Şirketin faaliyetlerine ne zaman başlayacağı ise tam olarak belli değil, ancak platformun web sitesinde "yakında" ibaresini görüyoruz. Web3'e olan ilginin arttığı şu dönemde LivingCities'i merakla bekliyoruz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.