Kurumsal şirketler için mental sağlık platformu Moka.care, 15 milyon euro yatırım aldı

Özellikle kurumsal şirketlerde, çalışanların ruh sağlıklarına dikkat etmeleri için kapsamlı çözümler sunan Moka.care, Left Lane Capital tarafından yönetilen Seri A turda 15 milyon euro yatırım aldı.
Kurumsal şirketler için mental sağlık platformu Moka.care, 15 milyon euro yatırım aldı

Özellikle kurumsal şirketlerde, çalışanların ruh sağlıklarına dikkat etmeleri için kapsamlı çözümler sunan Fransa merkezli bir sağlık teknoloji girişimi olarak faaliyet gösteren Moka.care, Left Lane Capital tarafından yönetilen Seri A turda 15 milyon euro yatırım aldı. Tura mevcut yatırımcı Singular'ın yanı sıra yeni yatırımcılar Origins ve Antoine Griezmann da katıldı.

2019 yılında Pierre Etienne Bidon tarafından kurulan Moka.care, üç farklı destek yönetimi sunuyor. Bunlardan ilki psikologlar, terapistler veya koçlarla kişiselleştirilmiş seanslar, ikincisi belirli konularda akran grubu oturumları ve sonuncusu self-servis içerik ve dijital programlar. Şirketin gelir modeli ise kullanıma dayalı faturalandırma. Yani insanlar hizmeti yararlı bulur ve hizmetle etkileşime girerse, girişim o kadar gelir elde ediyor.

Moka.care, self servis zihinsel sağlık içeriğine erişmek için kullanılabilir. Çalışanlar, hizmeti kişiselleştirilmiş bakım için de kullanabiliyor. Çalışanlar Moka.care'e ilk ulaştığında, şirketin psikolog ekibi kişisel durumun anlaşılmasına yardımcı oluyor. Moka.care, platformla çalışan uygulayıcılar için size bazı öneriler gönderebiliyor. Ayrıca şirketin Moka.care sözleşmesine bağlı olarak bazı seanslar ücretsiz olabiliyor.

Moka.care kullanımında, şirketlerin İK departmanları çalışanlarının durumunu direkt olarak gözlemleyemiyor. Bununla birlikte yetkili kişilere çeşitli ölçümlere sahip bir göstergelerin iletildiğini söylemekte de fayda var, ancak bunlar kişisel göstergeler olmuyor. 

Şu anda aralarında Spendesk, Qonto, ManoMano, RipCurl, Volcom, L'Oréal ve Engie gibi isimlerin de bulunduğu 100'den fazla şirket, ortalama 15 bin çalışan Moka.care'i kullanıyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.