Otomotiv hizmet platformu Otovınn, 1 milyon dolar yatırım aldı

Otovınn, Kuveyt Türk’ün iştiraki KT Portföy’ün yönettiği Lonca GSYF ve Teknogirişim GSYF liderliğinde, yurt dışı yatırımcıların da katılımıyla 1 milyon dolar yatırım aldı.
Otomotiv hizmet platformu Otovınn, 1 milyon dolar yatırım aldı

Otomobil kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu servis, bakım, koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Türkiye’nin en kapsamlı otomotiv hizmet platformu Otovınn, Kuveyt Türk’ün iştiraki KT Portföy’ün yönettiği Lonca GSYF ve Teknogirişim GSYF liderliğinde, yurt dışı yatırımcıların da katılımıyla 1 milyon dolar yatırım aldı.

Serkan Bakırtaş tarafından 2013 yılında kurulan Otovınn, otomobil kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, çekici ve vale gibi satış sonrası hizmetleri mobil uygulamada topluyor. Otovınn, araç satış sonrası hizmetlerde dijital bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. 

Özellikle kurumsal kullanıcılar için operasyonel giderlerde kontrol imkanı veren Otovınn, bireysel kullanıcılar için nakit, mobil uygulama üzerinden ödeme veya QR kod ile ödeme ile kontrol ve kolaylık imkanı sağlıyor. Otovınn aldığı yatırımla kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurt dışına açılmayı hedefliyor.

Yeni yatırımla kurumsal segmentin yanı sıra bireysel segmentte de hızlı bir büyüme hedeflediklerini kaydeden Otovınn kurucusu Serkan Bakırtaş, Otovınn olarak, 3 bine yakın anlaşmalı noktayla binlerce kullanıcıya hizmet vermeye ve hızlı şekilde büyümeye devam ettiklerini söylüyor. 2022 yılı tamamlandığında bu sayıyı, 5 bin noktaya ulaştırmak ve 400 bin son kullanıcıya yükseltmek için yeni uygulamaları ve hizmetleri devreye alacaklarını dile getiren Bakırtaş, ayrıca bir süredir yurt dışı hizmeti için pazar araştırması yaptıklarını ve aldıkları yeni yatırımla yakın zamanda Otovınn’ı global bir girişim haline getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük ise Lonca GSYF ile benzer şekilde teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere erken aşama ve sonrasında büyüme sermayesi yatırımları yapmayı sürdüreceklerini söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.