Netflix'ten çocuklara özel içerik keşif butonu: Mystery Box

Dünyanın önde gelen dijital platformlarından Netflix, çocuklara özel içerik keşif butonu Mystery Box adlı özelliği yayına aldı.
Netflix'ten çocuklara özel içerik keşif butonu: Mystery Box

Dünyanın önde gelen dijital platformlarından Netflix, çocuklara özel içerik keşif butonu Mystery Box adlı özelliği yayına aldı. Yetişkinler için "Bir Şeyler Onat" butonuna benzeyen Mystery Box, çocuklara bir sonraki favori dizilerini ve filmlerini keşfetmeleri veya tanıdık bir yüzle yeniden bağlantı kurmaları için eğlenceli ve güvenli bir alan sağlayacak.

Netflix'in bir blog gönderisi ile detaylarını açıkladığı özelliği kullanmak için öncelikle bir çocuk profiline giriş yapmak gerekiyor. Ardından ana sayfanın üst kısmındaki favoriler sekmesinine tıklamak yeterli oluyor. Bundan sonra çocuklar, Netflix'i açar açmaz sevdikleri karakterler, şovlar ve filmlerle daha kolay ve canlı bir şekilde bağlantı kurabiliyor. Son olarak da çocuklar, yeni içerikler için Mystery Box görseline tıklayabiliyor. Bu görsel diğer görsellerin ortasında ışıltılı bir soru işareti şeklinde görünüyor. 

Netflix'in çocuklar ve aile konusunda ürün inovasyon direktörü TJ Marston, bir ebeveyn ve amca olarak her çocuğun ve ailenin benzersiz olduğunu bildiğini, bu yüzden Netflix'te çocukları dünyalarını şekillendiren hikayelerle buluşturmak için ilgi çekici ve özel bir deneyim yaratmaya kendilerini adadıklarını söylüyor. Marston, çocukların, kendileri için önerilen bir sonraki diziyi veya filmi göstermenin sürprizini ve zevkini seveceklerini umduklarını dile getiriyor.

Netflix, son olarak 150 çalışanını işten çıkarmış olmasıyla gündemimizdeydi. Şirketin hissedarlarına üç aylık mektubunda belirttiği gibi, personel işten çıkarmaları beklenen bir şeydi. Şirket, söz konusu mektupta gelir artışının önemli ölçüde yavaşladığını; 2022'nin ilk çeyreği için 7.87 milyar dolar gelir ve 200 bin abone gibi önemli bir kayıp olduğunu belirtmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.