Kripto para ekosistemindeki cinsiyet dengesizliği azalıyor

2021 yılında ilk kez kripto para birimi satın alanların yüzde 47'sini kadınlar oluşturdu. Bu da kripto para piyasasındaki cinsiyetler arasındaki farkın kapandığını ortaya koydu. 
Kripto para ekosistemindeki cinsiyet dengesizliği azalıyor

Son bir haftada, enflasyonla mücadelede FED'in faiz artırımı, kripto para piyasasında düşüşe neden oldu. Bu son 17 ayın en sert düşüşü olarak nitelendirildi. Hatta dijital para birimlerindeki düşüş koronavirüs ve iklim değişikliği gibi dünyanın gündemini belirleyen konular arasına girdi. Kasım 2021’deki 3 trilyon dolar düzeyinden geçen haftaki sert düşüşlerle birlikte 1,45 trilyon dolara geriledi. Öte yandan geçen hafta Bitcoin de neredeyse yüzde 20 değer kaybetti. Ethereum'daki düşüş ise yüzde 30 oldu.

Fakat bundan bir sene önce yani 2021 yılında bugünün aksine kripto para piyasası oldukça hareketli ve hararetli günler geçirdi. Hatta bu dönem bazı analistler tarafından "tarihi" olarak nitelendirildi. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere birçok kripto varlığın tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştı. 

Webrazzi Insights Icon
Bu yazıyı Webrazzi Insights için özel olarak hazırladık.
Webrazzi Insights üyeliğiniz varsa giriş yaparak yazının tamamına ulaşabilirsiniz. Henüz Insights erişiminiz yoksa hemen harekete geçebilirsiniz.
Giriş yap
veya
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.