Dijital banka Neo Financial, 145 milyon dolar yatırım aldı

Kanada merkezli dijital banka Neo Financial, Valar Ventures'ın liderliği üstlendiği yeni yatırım turunda 145.2 milyon dolar yatırım aldı. Platformun kullanıcı sayısı ise 1 milyonu aştı.
Dijital banka Neo Financial, 145 milyon dolar yatırım aldı

Kanada merkezli dijital banka Neo Financial, Valar Ventures'ın liderliği üstlendiği yeni yatırım turunda 145.2 milyon dolar (185 milyon dolar Kanada doları) yatırım aldı. Platformun kullanıcı sayısı ise 1 milyonu aştı. Yeni yatırımla birlikte şirketin değerlemesi de yaklaşık 785 milyon dolara ulaştı. Özetle Neo Financial, unicorn şirket olmanın bir adım uzağında. Yeni yatırım turuna Tribe Capital, Altos Ventures, Blank Ventures, Gaingels, Maple VC ve Knollwood Advisory da katıldı.

2019 yılında Andrew Chau, Jeff Adamson ve Kris Read tarafından hayata geçirilen Neo Financial, harcama, tasarruf ve ödül programları sunuyor. Neo Financial, önde gelen finans kurumlarıyla kurduğu ortaklıklar sayesinde üyelere harcama ve tasarruf için güvenli bir yol sunuyor. Neo'nun kredi kartı ATB Financial tarafından veriliyor ve Mastercard ağı tarafından destekleniyor. CDIC üyesi kurum olan Concentra Bank, CDIC mevduat koruması için uygunluk sağlıyor.

Neo Financial, nisan ayında da özel bir varlık yönetimi ürünüyle yatırım yapmaya başladı. Maple VC'den Andre Charoo, Neo'nun Kanada'da büyüyen en hızlı şirketlerden biri olduğunu söylüyor. Charoo, ilerleyen dönemde Neo'nun Kanada'daki toplam 550 milyar dolarlık bankacılık sektörünün yüzde 10'una sahip olabileceğini belirtiyor. 

Neo Financial, aldığı yatırımı yeni ürünler geliştirmek ve platformuna yeni özellikler getirmek için kullanmayı planlıyor. Şu anda 650 çalışanıyla hizmet veren şirket, yeni yatırımla 100 kişiyi daha işe almak istiyor. 

Son olarak Neo Financial'ın yeni yatırıma ek olarak, erken yatırımcıların ve çalışanların hisselerinin bir kısmını yeni yatırımcılara satarak nakit çıkışı yapabilmeleri için ikincil bir hisse satışı da teklif ettiğini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.