Snap, ilk drone modeli olan Pixy'i tanıttı

Geçtiğimiz yıllarda Spectacles isimli kameralara sahip olan güneş gözlükleri üreten sosyal medya platformu, kamera odaklı ilk drone modelini tanıttı.
Snap, ilk drone modeli olan Pixy'i tanıttı

Kendini bir kamera şirketi olarak konumlandıran Snap, ilginç donanım ürünleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Spectacles isimli kameralara sahip olan güneş gözlükleri üreten sosyal medya platformu, kamera odaklı ilk drone modelini tanıttı.

Küçük boyutları ile dikkatleri çeken Pixy isimli drone modeli, özellikle sunduğu kolay kullanım ile ön plana çıkıyor. Diğer drone modellerinden farklı olarak herhangi bir kumanda veya akıllı telefon üzerinden kontrol edilmeyen Pixy, 4 farklı uçuş moduna sahip. Pixy'i kullanmak için tek yapmanız gereken üzerinde bulunan tuş ile birlikte önceden belirlenen uçuş modlarından birini seçmek.

Pixy'nin uçuş modları arasında havada süzülmek, etrafınızda tam tur dönüş yapması ve koşu veya yürüyüş yaparken sizi takip etmesi bulunuyor. Video kaydını durdurmak istediğinizde elinizi Pixy'in altında konumlandırmanız gerekiyor. Elinizi algılayan Pixy, otomatik olarak avuç içinize iniş yapıyor.

Açık kanatlara sahip olmayan Pixy'in oldukça güvenli bir uçuş deneyimi sunduğunu da ekleyelim. Pixy'n in teknik özelliklerine baktığımızda ise 2,7K çözünürlüğünde video kaydı ve 12 megapiksel fotoğraf çekme gibi özelliklerinin bulunduğunu görüyoruz.

Sadece 101 gram ağırlığında olan Pixy, tam şarj ile birlikte 5 ila 8 dakika arasında bir uçuş süresi sunuyor. Pixy'nin değiştirilebilir pillere sahip olduğunu da ekleyelim. 229 dolarlık bi fiyat etiketine sahip olan Pixy, şu an için ABD ve Fransa'da satışa sunulmuş durumda. Pixy'nin hangi ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.