Airties, ABD merkezli Providence Equity Partners tarafından satın alındı

Airties tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, ABD merkezli Providence Equity Partners tarafından satın alındı. 
Airties, ABD merkezli Providence Equity Partners tarafından satın alındı

Bulut tabanlı Wi-Fi çözümleri sunan yerli bir şirket olarak karşımıza çıkan Airties, uzun yıllardır hem ülkemizde hem de yurt dışında hizmet veriyor. Bugün Airties tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, ABD merkezli Providence Equity Partners tarafından satın alındı. 

Providence Equity Partners ve Airties arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2004 yılında Andre Van Hees, Bülent Çelebi ve Metin İsmail Taşkın tarafından İstanbul'da kurulan Airties'ın Türkiye'nin dışında ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Çin ve Belçika'da da ofisleri bulunuyor.

Airties'ın sunduğu ürünler ile birlikte bugüne kadar tüm dünyada 80 milyonu aşkın haneye ulaştığını da ekleyelim. Airties'ın partnerleri arasında ise AT&T, Sky, Deutsche Telekom, Vodafone ve Telstra gibi önemli GSM şirketleri de bulunuyor.

İnternet ve Wi-Fi odağında hem yazılım hem de donanım çözümleri sunan Airties, gerçekleşen satın alma ile birlikte yeni pazarlara da açılacak. Airties tarafından aktarılan bilgilere göre satın alma anlaşması ile elde edilen finansmanın Ar-Ge faaliyetleri için kullanılacağını da aktaralım. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.