Dubai merkezli araç paylaşım şirketi Swvl Holdings, Volt Lines'ı 40 milyon dolara satın alacak

Volt Lines, Dubai merkezli araç paylaşım şirketi Swvl Holdings tarafından 40 milyon dolara satın alınacak.
Dubai merkezli araç paylaşım şirketi Swvl Holdings, Volt Lines'ı 40 milyon dolara satın alacak

Ali Halabi tarafından kurulan, Türkiye ve MENA bölgesi yatırımcıları tarafından desteklenen Volt Lines, Dubai merkezli araç paylaşım şirketi Swvl Holdings tarafından 40 milyon dolara satın alınacak. Bloomberg'ün haberine göre anlaşmanın bu çeyrek içinde sonuçlandırılması bekleniyor. 

2017'nin ekim ayında kurulan Volt Lines, İstanbul’daki kurumsal şirketlerin çalışanları için abone olduğu bir ulaşım servisi olarak hizmet veriyor. Şirket, tam dolu olmaya yakın bile olmayan servis araçlarını akıllı, daha verimli ve dinamik bir hale getirerek alternatif bir personel servisi ve ulaşım ağı olmak istiyor.

Swvl ise etkin araç paylaşım hizmetleri sunan bir hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, 2019 yılında 42 milyon dolar yatırım alarak dikkatimizi çekmişti. 2017'nin başlarında Mostafa Kandil, Ahmed Sabbah ve Mahmoud Nouh tarafından kurulan Swvl, yolcuların özel otobüslerde koltuk rezervasyonu yapmalarına ve şirketin mobil uygulaması aracılığıyla ücret ödemelerine olanak sağlıyor. Swvl'de bulunan otobüsler sabit hatlarda hizmet veriyor.

Volt Lines, 2018 yılında Dubai Angel Investors, MEVP ve Hedef Filo'dan 1,28 milyon dolar yatırım almıştı. Şirket en son 2019 yılında 12 milyon dolarlık Seri A yatırım almış ve biz de bu yatırımla ilgili tüm detayları sizlerle paylaşmıştık.

Volt Lines'ın Swvl Holdings tarafından satın alınmasına dair tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.