Cruz Foam, Leonardo Di Caprio ve Ashton Kutcher'dan tohum yatırım aldı

ABD merkezli girişim, temelde deniz içinde ve dışında karides, yengeç gibi kabuklu deniz ürünlerinin oluşturduğu kabuktan strafor üretiyor.
Cruz Foam, Leonardo Di Caprio ve Ashton Kutcher'dan tohum yatırım aldı

Halk arasında köpük olarak strafor, bilinen yalıtım başta olmak üzere birçok malzemeyi korumak için de kullanılan yuvarlak köpüklerden oluşan bir madde olarak tanımlanıyor. Bununla temel amaç, izolasyonu sağlamak. 2017 yılında John Felts, Marco Rolandi, Xiaolin Zhang tarafından kurulan Cruz Foam bu alanda yeni bir alternatif geliştirdi.

Hatta Leonardo Di Caprio ve Ashton Kutcher'un dikkatini çekerek 3,4 milyon dolar tohum yatırım aldı. Cruz Foam'ın diğer yatırımcıları arasında Sustainable Ocean Alliance, Sony Innovation Fund ve Regeneration VC yer alıyor. Şirketin toplam yatırım miktarı 7,3 milyon dolara çıktı. Yeni gelen yatırım, şirketin müşterileri arasında yer alan dünyanın en önemli beyaz eşya üreticisi Whirlpool Corporation için üretilecek ürün için kullanılacak. 

ABD merkezli girişim, temelde deniz içinde ve dışında karides, yengeç gibi kabuklu deniz ürünlerinin oluşturduğu kabuktan strafor üretiyor. Geri dönüştürülebilen sürdürülebilir malzeme teknolojisi geliştiren şirketin potansiyel müşteri arasında beyaz eşya, kargo, yiyecek-içecek gibi FMCG şirketleri yer alıyor. 

Geçen Şubat ayında sürdürülebilir ahşap bazlı yapı malzemeleri geliştiren Leko Labs, 21 milyon dolar yatırım almıştı. Tur, sürdürülebilirlik alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çeken 2150 tarafından yönetilmişti. Tencent, AMAVI, Rise PropTech Fund, Extantia ve Freigeist'in diğer katılımcılar arasında yer almıştı. Lüksemburg merkezli girişim, yeni yatırımı İngiltere, Almanya'ya açılmak için kullanılacak.

Leko Labs, geliştirdikleri teknolojiler sayesinde sektörün yüzde 75'ini değiştirip dönüştürebileceğini iddia ettiğini ve ahşap bazlı inşaat malzemelerinin 30 bin kat daha dayanıklı olduğunu belirtmiştik.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.