Bayer’in girişim hızlandırma programı G4A Turkey 2022’ye seçilen 7 girişim

Bayer’in Yaşam Bilimleri alanındaki dijital girişimleri desteklemek amacıyla dünyanın farklı ülkelerinde yürüttüğü Girişim Hızlandırma Programı G4A’in Türkiye ayağı G4A Turkey’e seçilen girişimler belli oldu.
Bayer’in girişim hızlandırma programı G4A Turkey 2022’ye seçilen 7 girişim

Bayer’in Yaşam Bilimleri alanındaki dijital girişimleri desteklemek amacıyla dünyanın farklı ülkelerinde yürüttüğü Girişim Hızlandırma Programı G4A’in Türkiye ayağı G4A Turkey’e seçilen girişimler belli oldu.

Bayer’in İlaç, Tüketici Sağlığı ve Tarım Ürünleri iş birimlerine yönelik sağlık ve tarım alanlarında dijital çözümler sunan, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir iş modeline, yalın bir ürüne veya prototipe sahip ya da satış aşamasında olan girişimleri değerlendirdiği programa, 203 başvuru arasından 7 girişim seçildi.

7 girişimden 3’ünün her birinin 100 bin TL hibe ile destekleneceği programda tüm girişimciler, 100 gün boyunca online eğitim programına katılacak ve mentorluk desteği alacak. Eğitim ve mentorluk desteğinin yanı sıra Bayer, sunduğu iş birliği imkanları ile tüm girişimcilerin iletişim ağlarını genişleterek ürünlerini geliştirmelerine katkıda bulunacak.

G4A Turkey 2022’ye seçilen girişimler şu şekilde:

Argeron NephroTesT: İdrarda trehalaz aktivitesindeki artışı ölçerek böbreğin maruz kaldığı stresi ve oluşan hasarı ölçen Argeron NephroTest, hasarın çok erken dönemde teşhis edilmesi sayesinde hasara sebep olan faktörün ortadan kaldırılmasına veya erken tedavi ile hasarın ilerlemesini önlemeye yardımcı oluyor.

BabyAcademy: Bebeğin yaşına ve gelişimsel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğlenceli aktiviteleri, gelişimsel kilometre taşları kontrol listesi, sağlıkla ilgili uzman makaleleri ve kişiselleştirilmiş gelişim planı ile ebeveynlere yönelik içerikler sunuyor.

Bridgesoft: Yapay zeka & IoT teknolojilerini kullanarak seçici püskürtme yöntemini tarla pülverizatörlerine entegre eden Bridgesoft; sadece zararlı otlara ilaçlama yaparak ilaç tasarrufuna ve tarımsal maliyetlerin azalmasına katkıda bulunuyor.

FARMACV: Eczanelere özel bir kariyer platformu olan FARMACV, eczanelerin istihdam problemine dijital bir çözüm sunmanın yanı sıra eczanelerdeki işe alım süreçlerinde uçtan uca danışmanlık vererek eczacı ve teknisyenlere profesyonel seçme ve yerleştirme hizmeti sağlıyor.

Farmingo: Sıralı ekim ağaçlara yönelik bir otonom ilaçlama kiti olan Farmingo, var olan tarımsal ilaçlama makinelerine takılarak tüketilen ilaç, su ve akaryakıt miktarını azaltmaya ve mahsül verimini arttırmaya yardımcı oluyor.

GlaucoT: Dünyada kalıcı körlüğün sebeplerinden olan glokom hastalığının tedavisi için non-invazif, nöroprotektif giyilebilir bir tedavi cihazı geliştiren GlaucoT, bu alanda yeni bir tedavi yöntemi sunuyor.

Kidolog: Online danışmanlık platformu olan Kidolog, ebeveyn ve ebeveyn adaylarına gebelik dönemi öncesi, gebelik dönemi ve çocuklarını 18 yaşına getirene kadarki süreçte ihtiyaç duyabilecekleri 11 farklı kategoride 7/24 online uzman desteği sağlıyor. Aynı zamanda çocukların sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesi için onların dil, kaba motor, ince motor, bilişsel ve sosyal-duygusal gelişimlerinin düzenli takibini yaparak gerekli durumlarda erken müdahale programı ile çocukların gelişimini destekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.