Online terapi hizmeti veren Iris Telehealth, 40 milyon dolar yatırım aldı

2013 yılında kurulan Iris Telehealth, ABD'de faaliyet gösteriyor. Şirket, hastaneler ve toplum sağlığı merkezleriyle ortaklaşa uzaktan psikiyatri hizmeti veriyor.
Online terapi hizmeti veren Iris Telehealth, 40 milyon dolar yatırım aldı

Özellikle afet ve salgın dönemlerinde terapinin önemi bir kez daha anlaşılıyor. Çünkü bu olayların ilk dönemlerinde oluşan belirsizlik, kişiler arasında korku ve kaygı iklimi ortamı yaratıyor. Birçok kişi psikolojik anlamda bu durumdan etkileniyor. Yaklaşık iki buçuk yıldır devam eden pandemi sürecinin de etkisiyle akıl ve ruh sağlığı alanına odaklanan sağlık platformları, yatırımcıları için gelişen bir alan olarak ön plana çıkıyor.  

Bugün edindiğimiz bilgilere göre online terapi hizmeti veren Iris Telehealth, 40 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım, Concord Health Partners ve Columbia Pacific Advisors tarafından yönetildi. Yeni gelen yatırım şirketin teknolojik altyapısını iyileştirmek ve iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. 

2013 yılında kurulan şirket, ABD'de faaliyet gösteriyor. Şirket, hastaneler ve toplum sağlığı merkezleriyle ortaklaşa uzaktan psikiyatri hizmeti veriyor. Danışanların uygun ilaç tedavisine ulaşmasına yardımcı oluyor. Andy Flanagan tarafından kurulan Iris, terapi sürecini sürdürülebilir kılmak. Şirket, stres, kaygı ve depresyon gibi rahatsızlıklara odaklanıyor. 

Geçen ay akıl sağlığına odaklanan HelloBetter, Seri A yatırım turunu tamamladığını yazmıştık. Girişim, toplam yatırımını 10 milyon Euro'ya çıkardı. Yatırım turuna MassMutual Ventures'a (MMV), mevcut yatırımcılar arasında bulunan HealthCap, Expon Capital ve Sparrow Ventures katılmıştı. Berlin merkezli şirket, yeni gelen yatırımı Ar-Ge süreçlerinin geliştirilmek ve yurt dışına açılmak için kullanılacağını açıklamıştı.

HelloBetter, üç girişimci David Ebert, Hanne Horvath ve Elena Heber tarafından 2015 yılında kuruldu. Girişim, zihinsel sağlık durumlarının önlenmesi ve tedavisi için dijital terapötik yani tedavi edici online programlar sunuyor.

Yine Mart ayı içinde Türkiye merkezli online terapi platformu olarak hizmet veren Evimdeki Psikolog, 5,42 milyon lira yatırım almıştı. Söz konusu yatırımın 50 milyon lira değerleme üzerinde gerçekleştiğini de belirtelim. 5,42 milyon liralık yatırım turu, hiVC liderliğinde gerçekleşmişti. Yatırım turuna, hiVC haricinde ise Angel Effect, EGİAD Melekleri Yatırım Ağı, Lima Ventures ve Startup Borsa’dan çok sayıda yatırımcı da katılmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.