Yerli mobil oyun girişimi Gleam Games, 1 milyon dolar yatırım aldı

Gleam Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar yatırım aldı. 1 milyon dolarlık köprü yatırım turu, Ludus Ventures liderliğinde gerçekleşti.
Yerli mobil oyun girişimi Gleam Games, 1 milyon dolar yatırım aldı

Yerli bir mobil oyun girişimi olarak karşımıza çıkan Gleam Games'in ilk oyunu olan Fruit Match - Sweet Journey'i yayınladığını geçtiğimiz yılın Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre Gleam Games, köprü yatırım turunu tamamladı. 

Gleam Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar yatırım aldı. Köprü yatırım turunun Ludus Ventures liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim. Yatırım turuna, Ludus Ventures haricinde ise girişim ekosisteminin önemli isimleri arasında yer alan Fatih İşbecer ve Fırat İşbecer de katıldı.

Alınan 1 milyon dolarlık yatırım ile birlikte oyunlarının global pazarlama stratejisini desteklemeyi hedefleyen Gleam Games, 23 kişi olan ekibini yıl sonuna kadar 35 kişiye çıkarmayı da planlıyor.

Peak'in ilk çalışanlarından Eser Yoğurtçu, Berkay Bekil ve Furkan Bekil tarafından 2020 yılında kurulan Gleam Games'in Aralık ayından bu yana, Fruit Match - Sweet Journey’nin global pazarlama çalışmalarını tamamlayarak oyun içeriklerini 4 kat artırdığını da paylaşalım.

Sadece mobil oyunlar geliştirmekle kalmayan Gleam Games, geliştirdiği Marcus isimli bulut tabanlı LiveOps yazılım teknolojisi ile oyun geliştirme sürecinde fark yaratmayı da hedefliyor.

Global oyun sektörü odağı ve deneyimiyle öne çıkan başarılı bir VC olan Ludus ile ilerledikleri için çok heyecanlı olduklarını belirten Gleam Games CEO’su Eser Yoğurtçu, fonlamanın yanında deneyimlerinin de bir araya gelmesiyle, oyunlarının büyüme stratejisinde önemli bir avantaj yakalayacaklarına inandıklarını da paylaştı.

Gleam Games’in bir parçası olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Ludus Ventures Yönetici Ortağı İsmet Gökşen, Gleam Games'in uzun zamandır takip ettikleri ve ürünlerine inandıkları bir ekip olduğunu paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.