Kiralama için mülk alımı sağlayan Beanstock, 12 milyon euro yatırım aldı

Kiralama amacıyla ev almayı sağlayan Beanstock, A serisi yatırım turunda 12 milyon euro yatırım aldı. Yatırım turunda 360 Capital liderliği üstlenirken, Entrée Capital, PropTech1 ve  FJ Labs de tura katılım gösterd
Kiralama için mülk alımı sağlayan Beanstock, 12 milyon euro yatırım aldı

Kiralama amacıyla ev almayı sağlayan Beanstock, A serisi yatırım turunda 12 milyon euro yatırım aldı. Paris merkezli girişimin yatırım turunda 360 Capital liderliği üstlenirken, Entrée Capital, PropTech1 ve  FJ Labs de tura katılım gösterdi. Buna ek olarak girişimin mevcut yatırımcıları Axeleo ve Realty Corporation'ın da A serisine katıldığını belirtelim.

Yatırım turuna katılan melek yatırımcılar arasında Casavo'nun CEO'su Giorgio Tinacci, Clikalia'nın kurucuları Alister Moreno and Pablo Fernandez, Sunday'in CEO'su Victor Lugger, Wunderflats'im kurucuları Arkadi Jampolski ve Jan Hase, Malt'ın CEO'su Vincent Huguet ve Matera'nın CEO'su Raphaël Di Meglio yer aldı. 

Beanstock'un faaliyet alanı

Emma Malha ve  Alexandre Fitussi tarafından kurulan Beanstock, kiralama ve yatırım amacıyla emlak alımının her adımında kullanıcılarına destek oluyor. Beanstock'un pazar yeri üzerinden Dijital olarak mülk arayışını gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanında girişim, ipotek ve mortgage başvuruları için de kullanıcıların evrak işlerine yardımcı oluyor. Size uygun evi satın alırken, pazarlık ve teklif süreçleri de Beanstock ekibi tarafından üstleniliyor. Kiralamadan önce evin iç dekorasyonuna dair öneriler sunan Beanstock, kiracı bulma sürecini de yönetiyor. 

Beanstock'un gelecek planları 

Bu yeni yatırım turu ile birlikte girişim, Fransa'daki büyümesini güçlendirirken diğer Avrupa ülkelerine de açılmayı planlıyor. Emma Malha'nın açıkladığına göre, Beanstock'ta listelenen mülkler hali hazırda piyasada bulunan mülklerden çok daha karlı. Üstelik bu mülkleri piyasada bulmanız da pek mümkün değil. Girişim bu nedenle kullanıcılara, bir yıl boyunca kira gelirini garanti edebiliyor. 

Malha, 1 yıldan kısa bir süre içinde Fransa'da 20 şehire yayılmalarını da bu varlık temelli genişleme modeline bağlıyor. Ekip bu modeli avrupa pazarlarına açılmak için de kullanacak. 

Günümüzde küresel emlak pazarında Beanstock benzeri pek çok girişim ile karşılaşılaşıyoruz. ABD'de Roofstock, Mynd, Awning ve Doorvest, Avrupa'da ise GetGround ve Bricklane girişimleri dikkat çekiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.