Migros, Paket Taxi'nin yüzde 50 hissesini 104,5 milyon TL'ye satın aldı

Bugün edindiğimiz bilgilere göre "Bir paket mutluluk" sloganıyla yola çıkan paket servis platformu Paket Taxi'nin hisselerinde önemli bir değişiklik yaşandı.
Migros, Paket Taxi'nin yüzde 50 hissesini 104,5 milyon TL'ye satın aldı

Migros'un da dahil olduğu yatırım turunda Paket Taxi girişiminin yüzde 60'ının satıldığını 2019 yılının Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere göre "Bir paket mutluluk" sloganıyla yola çıkan paket servis platformu Paket Taxi'nin hisselerinde önemli bir değişiklik yaşandı.

Hatırlatmak gerekirse 2019 yılında gerçekleşen yatırım ile birlikte Paket Taxi'nin yüzde 25 oranındaki hissesi Migros'a geçmişti. Migros tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre şirket, Paket Taxi'nin diğer hissedarlarının sahip olduğu toplamda yüzde 50 oranındaki hisseyi satın aldı.

Alınan yüzde 50 yeni hisse ile birlikte Paket Taxi'nin toplamda yüzde 75 oranındaki hissesi Migros'a geçmiş oldu. KAP'a yapılan açıklamalara göre Migros'un, Paket Taxi'nin yüzde 50 hissesi için toplamda 104,5 milyon TL'yi peşin olarak ödediğini de ekleyelim. 

2016 yılında Raşit Emir Süer ve Serkan Can tarafından kurulan Paket Taxi'nin kurulduğundan bu yana 20 milyona yakın paket taşıdığını geçtiğimiz Mayıs ayında sizlere aktarmıştık.

3 binden fazla kurye ile aktif olarak hizmet veren Paket Taxi'nin Webrazzi E-Ticaret 2017 konferansımızda sahne alan girişimler arasında yer aldığını da ekleyelim. Paket Taxi ve Migros ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Dilerseniz Paket Taxi'nin Webrazzi sahnesinde gerçekleştirdiği girişim sunumunu aşağıda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.