Blockchain odaklı bir güvenlik girişimi olan CertiK'in değerlemesi 2 milyar dolara ulaştı

Web3 ve blockchain odaklı bir güvenlik girişimi olan CertiK, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. CertiK tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B3 serisi yatırım turunda 88 milyon dolar yatırım aldı. 
Blockchain odaklı bir güvenlik girişimi olan CertiK'in değerlemesi 2 milyar dolara ulaştı

Teknoloji dünyasının en popüler alanlarından biri haline gelen Web3 üzerinde çalışan girişimler, yatırımlar almaya devam ediyor. Web3 ve blockchain odaklı bir güvenlik girişimi olan CertiK, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. CertiK tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B3 serisi yatırım turunda 88 milyon dolar yatırım aldı. 

Edindiğimiz bilgilere göre 88 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte CertiK girişiminin değerlemesinin 2 milyar dolar barajını aştığını da belirtelim. Hatırlatmak gerekirse CertiK, en son geçtiğimiz Aralık ayında Sequoia Capital China liderliğinde 80 milyon dolar yatırım almıştı.

CertiK'in 88 milyon dolarlık yatırım turu Insight Partners, Tiger Global ve Advent International'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti. Insight Partners, Tiger Global ve Advent International'ın haricinde Goldman Sachs ve şirketin eski yatırımcıları arasında bulunan Sequoia ile Lightspeed Venture Partners'ın yatırım turuna katıldıklarını da ekleyelim.

Alınan 88 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte CertiK'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 240 milyon dolara ulaştı. 2018 yılında Ronghui Gu ve Zhong Shao tarafından New York'ta kurulan CertiK, Web3 ve blockchain odaklı yazılımların güvenliğini sağlamak için özel bir doğrulama teknolojisi geliştiriyor.

CertiK CEO'su Ronghui Gu tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 2021 yılında 2 bin 500'ü aşkın müşterinin toplamda 300 milyar dolar değerindeki kripto varlığının güvenliğini sağladı. Gu, 2021 yılında CertiK'in gelirlerinin 12 kat, kârının ise 3 bin kat artış yaşadığını da aktardı.  

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.