SPONSORLU

Kripto uygulamalarının başarısının arkasında ne var?

Adjust'ın kapsamlı rehberi, en çok kullanılan kripto uygulamalarının arkasındaki kıyaslamaları detaylandırıyor ve karşılaştıkları zorlukları inceliyor.
Kripto uygulamalarının başarısının arkasında ne var?

 Kripto, kripto para birimleri, blockchain, distributed ledger technology (DLT), web3. Bu terimler herkesin dilinde, ancak ne anlama geliyorlar?

Tüm buzzword'lere, finansal spekülasyonlara ve sahip olduğu çekiciliğe rağmen, bu hareketin temelinde backend veri yapılarında gerçekleşen bir bilgi işlem devrimi yatıyor. En geniş anlamıyla bir kripto para birimi, alınıp satılabilen bir dijital varlıktır. Ancak bu basit tanımın ötesinde, büyük ölçüde değişkenlik gösterebilirler. Bazı para birimleri mining yapılan ve tamamen dijital varlıkları temsil ederken, diğerleri altın gibi gerçek varlıklara dayalıdır. Doğal olarak, bu kadar çok seçenekle karşılaşan bazı uygulama kullanıcıları karar vermekte zorlanıyorlar ve bilgilerindeki bu boşlukları doldurma görevi uygulama geliştiricilerine düşüyor.

Adjust'ın Apptopia ile birlikte hazırladığı bu rehber, kripto uygulamaları dünyasında başarıyı yakalamanız için ihtiyacınız olan tüm cevapları size sunuyor.

Adjust'tan Fintech'e Derin Bir Bakış: Dijital Para Birimleri Uygulamaları 2022'yi indirin.

Peki kripto, uygulama dünyasında nasıl bir yer ediniyor? Mart 2020'de piyasa genelinde yaşanan çöküşün ardından kripto, fiyatların ve kullanıcı benimsemesinin hızla arttığı bir "boğa piyasasına" girdi. Bunun arkasında yatan nedenler oldukça karmaşık olsa da, makro ölçekte maliye ve para otoritelerinin COVID-19'a yönelik aldıkları kararlar sonucunda finansal sistem genelinde likiditede bir artış gerçekleşti. Ekonomiyi hareketlendirmeyi amaçlayan ve ABD'de vatandaşlara yönelik teşvikler, karantina süreçleri boyunca harcamanın yavaşlaması nedeniyle kripto yatırımlarında yüksek bir artışa yol açtı. Bu arada, kripto para birimlerinin mining ve yatırımı için tasarlanan teknolojiler ve hizmetler olgunlaşarak insanlara dünya genelinde kripto pazarlarına her zamankinden daha kolay erişim sağladı.

En yaygın kripto uygulamaları, kripto para birimlerinin alım ve satımına olanak veren kripto borsalarıdır. Bu uygulamalar sadece kriptoya (Coinbase, Binance, FTX, Gemini ve crypto.com gibi) odaklanıyorlar, ayrıca kripto satın alma veya yatırım (Robinhood, Square ve Paypal gibi) hizmetleri de sağlayan genel fintech uygulamaları da bulunuyor. Kripto borsası uygulamaları, sundukları hizmet yelpazesini gün geçtikçe genişletiyor ve kullanıcılar arasında benimsenme arttıkça ve rekabet kızıştıkça pazardaki nişleri daha da belirgin hale geliyor. Adjust ve Apptopia'nın işbirliği içerisinde hazırladığı kripto uygulamalarına dair bu rehber, en başarılı uygulamaların başarıya ulaşmasına yardımcı olan büyüme stratejilerini inceliyor. Bu stratejilerden birkaçı:

  1. Reklam regülasyonlarına uyumluluğa dikkat edin: nerede reklam yayınlayıp yayınlayamayacağınızı ve hangi dili kullanmanız gerektiğini bilin.
  2. Referral'lar ve teşvikler çok önemlidir: Herkes iyi bir kampanyadan yararlanmak ister. Uygulamanıza yeni katılan kullanıcıların hesaplarına bir miktar başlangıç kredisi yüklemek, uygulamanıza ilk kez para yatıracak kullanıcıları teşvik etmekte önemli bir rol oynar.
  3. OTT ve CTV reklamlarını görmezden gelmeyin: 2022 Super Bowl'da yayınlanan reklamlar ile kripto uygulamalarının indirmeleri %279'luk bir artış gördü.

Kripto hizmetleri dünyası, NFT'lerin interaktif oyunlara dahil olmaya başlaması, kripto bazlı bankacılık ve seyahat ile birlikte her geçen gün yayınlanan yeni uygulamalar ile birlikte hızla genişliyor.

Yeni kripto uygulaması konseptleri, geçmişte başarılı olan ve test edilmiş pazarlama stratejilerini benimserken aynı zamanda rakiplerinden bir adım öne çıkmak için yaratıcı yaklaşımlar içermelidir. Tüm bunların yanında ayrıca İspanya, Birleşik Krallık ve Singapur gibi ülkeler, reklamcılık ve hatta ticaret politikalarını yeni düzenlemeler ile sıkılaştırıyor ve bu yeni yasaların göz önüne alınması gerekiyor.

Bu pazarlama stratejilerinin tümüne ve kripto uygulamaları dünyasındaki karşılaştırma verilerini incelemek için Adjust ve Apptopia'nın birlikte hazırladığı rehberi indirin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.