E-ticarette bir müşterinin hangi ürünü satın alacağını tahmin eden Black Crow AI, 25 milyon dolar yatırım aldı

Her büyüklükteki şirketin kullanabileceği, no-code ve gerçek zamanlı tahmin platformu olarak faaliyet gösteren Black Crow AI, Imaginary Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 25 milyon dolar yatırım aldı.
E-ticarette bir müşterinin hangi ürünü satın alacağını tahmin eden Black Crow AI, 25 milyon dolar yatırım aldı

Her büyüklükteki şirketin kullanabileceği, no-code ve gerçek zamanlı tahmin platformu olarak faaliyet gösteren Black Crow AI, Imaginary Ventures'ın liderliği üstlendiği Seri A turda 25 milyon dolar yatırım aldı. Tura, Left Lane, Good Friends, Interplay ve Red Antler'ın yanı sıra Warby Parker, Mejuri, Everlane, Allbirds, Supergoop! ve Reformation gibi dijital markaların kurucuları katıldı.

New York merkezli Black Crow AI, 2020 yılında kuruldu. Black Crow AI, mevcut iş akışları, araçlar ve yazılımlarla bütünleşen bir API aracılığıyla e-ticaretle ilgili tahminler sunabiliyor. Platform, kullanıcılar sitedeyken yapay zeka modellerini eğitmek ve bir müşterinin hangi ürünü satın alacağı gibi tahminler oluşturmak için müşterilerin tarayıcılarındaki akış olay verilerini kullanıyor.

Black Crow AI platformu, her büyüklükteki şirket için kullanıma hazır bir hizmet olarak altyapı sunarak kurumsal düzeyde makine öğrenimini herkes için erişilebilir hale getiriyor. Şirketin teknolojisi kayıp yönetimi, müşteri deneyimini geliştirme ve pazarlama harcamalarını yönetme gibi temel iş süreçlerini optimize etmek için milyarlarca veri noktasını gerçek zamanlı olarak analiz ediyor. Platformu kullanmak için herhangi bir mühendislik veya veri bilimi becerisi gerekmiyor. Dileyen herkes Black Crow AI'ı kolaylıkla kullanabiliyor. 

Black Crow'un dijital ticaret markalarına odaklanan ilk makine öğrenimi tahmin ürünlerini piyasaya sürmesinden bu yana geçen 9 ay içinde, Solo Stove, Sakara Life ve Liquid IV da dahil olmak üzere 225 şirket platformu kullanmaya başladı. Black Crow AI ekibi, makine tarafından öğrenilen tahminlerine yönelik pazar talebindeki üstel büyümeyi karşılamak için 2022'de şimdiden yüzde 150'nin üzerinde büyüdü.

Black Crow AI CEO'su Richard Harris, bu yeni yatırım ile, makine öğrenimini herkes için daha erişilebilir hale getirmeyi ve şirketleri en büyük şirketlerden gelen yoğun rekabetin ortasında bile gelişmeye teşvik etmeyi amaçladıklarını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.