ABD merkezli Boatmate, 1.5 milyon dolar değerleme ile Heaventures'tan yatırım aldı

Girişim, yatırımı Boatmate'in Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa'da ve ABD'deki işletme ağını genişletmesinde kullanacak.
ABD merkezli Boatmate, 1.5 milyon dolar değerleme ile Heaventures'tan yatırım aldı

ABD merkezli pazar yeri girişimi Boatmate, yatırımcılık girişimi Heaventures'tan 1.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı. Girişim, yat ve tekne kullanıcılarının tek bir platformda işletmelerden ürün ve hizmet almalarını sağlıyor. 

Girişim, yatırımı Boatmate'in Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa'da ve ABD'deki işletme ağını genişletmesinde kullanacak. Ayrıca bu yeni yatırım ile şirket, bu yaz hizmete açılacak uygulamanın denizcilerin kullanımına sunulmasını sağlayacak. Yapılan iş birliğiyle deniz tutkunlarının teknedeki dostu olacak girişimin ön kayıt süreci de başladı.

Girişimin faaliyet alanı

Girişim,  teknik servis, marina, çekici, atık alım servisi, temizlik servisi, restaurant ve market gibi  bir çok işletmenin; denizcilere hizmet vermelerini kolaylaştırıyor. Boatmate, kullanıcıların Boatmate iş ortağı olan işletmelerden kolaylıkla hizmet almalarını sağlıyor. Bu hizmetler arasında online alışveriş, rezervasyon , teklif talep etmeli ve hatta uzaktan destek almak da yer alıyor. 

Bu noktada tekne kullanıcılarına ürün ve hizmetlerini satmak isteyen firmaların Boatmate’e kayıt süreçlerinin başladığını belirtelim. İşletmeler, Boatmate web sitesi üzerinden kısa bir form doldurularak, ön
kayıtlarını yapabiliyor. 

Bu arada Mayıs 2022 itibari ile Boatmate’in denizciler tarafından kullanılmaya başlanması ise olarak planlanıyor. Yat ve teknelere yönelik özel olarak geliştirilen global bir teknoloji platformu olan Boatmate, bir yandan denizcilerin ihtiyaç duyduğu ürün ve servislere tek bir platformdan erişmelerini sağlarken, diğer taraftan sektördeki işletmeleri dijitalleştirerek müşterilerle uçtan uca kolay kullanılabilir dijital bir deneyimle etkileşim kurmalarını sağlıyor.

Boatmate CEO'su Murat Gürhan, yat ve tekne sektöründe dünyadaki işletmelerin yüzde 90'ından fazlasını küçük ölçekli işletmelerin oluşturduğunu aktardı. Gürhan, bu işletmelerin teknoloji kullanımlarının, birçoğunun da dijital dünyada erişilebilirliğinin oldukça zayıf durumda olduğunun altını çizdi: 

"Bu durum mavi ekonominin sürdürülebilir büyümesi önünde oldukça önemli bir engel. Bu, birkaç tıkla satınalma yapmaya alışmış günümüz müşteri kitlesi için de pek memnun edici olmayan bir durum. Önümüzdeki yıllarda dijitalleşmenin hayatın her alanında daha fazla yer alacağı bir gerçek. Biz dijital dönüşümü mavi sularda hızlandırarak, kullanıcılarımızın alıştığı konforu denizlerde de sunmak istiyoruz.

Boatmate bu amaçla 2021 yılı başında çalışmalarına başlayarak global pazarda tekne ve yat sektörünün dijital dönüşümüne ve gelişimine katkı sağlamak için kuruldu. Hayatımızın her alanında yer alan dijital dönüşümü, mavi sularda daha etkin bir hale getirerek, aynı zamanda buradaki ekonomiye de sürdürülebilir katkı sağlıyoruz."

 Heaventures Kurucu Ortağı Erdem Yurdanur ise Boatmate'in mavi ekonominin sürdürülebilir büyümesi ve kapsayıcılığı açısından önemli bir platform olduğunun altını çizdi:

 "Boatmate, bir yandan işletmelerin satış ve operasyon yönetimi süreçlerine ilişkin teknolojik kabiliyetlerini arttırıyor, bir yandan da işletmelerin büyümesinin, maliyetlerinin azalmasının ve müşteri deneyimleri üst düzey bir noktaya taşımanın önünü açıyor. Üstelik teknoloji aynı zamanda işletmelere fırsat eşitliği de sağlıyor. Boatmate'te mikro işletmesi olan genç bir girişimci de, uluslararası düzeyde hizmet veren kurumsal bir şirket de yer alabiliyor. Konum tabanlı algoritmalar, müşterinin talepte bulunduğu lokasyonda hizmet veren işletmeleri mesafe ve müşteri memnuniyetine göre listeliyor. Kendim de bir tekne sahibi ve deniz tutkunu olarak, Boatmate'in denizcilerin olmazsa olmaz uygulaması olacağına inanıyorum." 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.