Emre Ekmekçi'nin kurucuları arasında yer aldığı FundoMundo, 900 bin dolar yatırım aldı

FundoMundo, tohum öncesi yatırım turunda Collective Spark liderliğinde 900 bin dolar yatırım aldı.
Emre Ekmekçi'nin kurucuları arasında yer aldığı FundoMundo, 900 bin dolar yatırım aldı

Online eğitim pazar yeri FundoMundo, tohum öncesi yatırım turunda Collective Spark liderliğinde 900 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Hanzade Doğan’ın kurucusu olduğu D4 Ventures da katılım gösterdi. Ayrıca Finans Invest eski üst düzey yöneticisi Elif Şansal ve HD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ da melek yatırımcı olarak yer aldı.

Girişimin faaliyet alanı

Eğitmenleri ve öğrencileri online derslerde bir araya getiren FundoMundo, aynı zamanda çocuklara eğlenceli ve öğretici aktiviteler sunuyor. FundoMundo, 2021 yılının Aralık ayında Emre Ekmekçi ve Meriç Ekmekçi tarafından kuruldu. 

FundoMundo Kurucu Ortağı Emre Ekmekçi, eğitimde bir dönüşümün yaşandığını, artık yer ve zaman bağımsız mikro-eğitimler ile sınırların ortadan kalktığını vurguladı. Emre Ekmekçi'nin aktardığına göre; FundoMundo’da dersler, mikro gruplar halinde, çocukların ev ortamında ve online platformlar üzerinden gerçekleşiyor.

Yaratıcı ve eğlenceli okul sonrası içeriklerin bir araya geldiği platformda, işleyiş pazar yeri mantığında ilerliyor. Eğitmenler kendi içeriklerini yaratırken, bilimden sanata, sosyal becerilerden yabancı dile veya spora yüzlerce farklı ders canlı olarak veriliyor. 

Platform nasıl çalışıyor? 

Şirket, pandemi sonrası dönemde çocukların ekran karşısında geçirdiği zamanı sınırlanması yerine, içeriklerin kaliteli ve kontrollü olmasının daha önemli hale geldiğini belirtiyor. Bu noktada bir eğitmen gözetiminde canlı aktiviteler ve atölyeler ile çocukların keyifli zaman geçirmesi sağlanıyor. Platform, ‘Picasso Gibi Çiziyorum’ resim dersinde sanat ve eğlenceyi bir araya getirirken, ‘Masallar Diyarına Yolculuk’ atölyesinde çocuklara kendi masal metnini yazması öğretiliyor.  ‘Ellerimle Konuşuyorum’ dersinde ise çocuklar işaret dilini öğrenebiliyor."

Emre Ekmekçi, tüm platform altyapısının, eğitmenler ve öğrencilerin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını ifade ediyor. Platformda kullanıcıların eğitmen olmaları ya da dersleri inceleme motivasyonları bakımından iki farklı yol haritası çiziliyor. Bu esnada öğrenciler ve ebeveynleri içerik olarak ilgilerini çeken ya da takvimlerine uyan dersleri pratik bir şekilde satın alabiliyor. 

FundoMundo eğitmenleri, kendi takvimlerini oluşturarak, evlerinden tüm dünyadaki öğrencilere ulaşabiliyor. Ekmekçi'nin aktardıklarına göre, Eğitmenler, ders ücretlerini, konularını, içeriklerini kendileri belirliyorlar. Alanlarında uzman olarak eğitmek olmak isteyenler yönlendirmeler doğrultusunda kayıt ve ders başvurularını kolayca yapabiliyor ve 24 saat içinde satışa başlayabiliyor. Evden çalışma ile kendilerine ek gelir sağlıyor. 

Girişimin hedefleri

ABD’de ve Uzak Doğu’da canlı online eğitim konusunda birçok unicorn çıktığını da söyleyen Emre Ekmekçi öncelikle yakın coğrafyadaki pazarlara açılmayı hedeflediklerini açıkladı: 

“Eğitim pazarında çok büyük bir fırsat görüyoruz. Amerika’da 3 Milyar dolar değerleme ile unicorn olan Outschool modeli olarak bilinen bu online canlı eğitim modeli yatırımcıların dikkatini çekiyor. Aldığımız tohum öncesi yatırım ile FundoMundo’yu önce yerel pazarda ve sonra hızlıca global pazarda önemli bir eğitim pazar yeri yapmayı hedefliyoruz. Büyüme önceliğimizi yakın coğrafyamızdaki pazarlar oluşturuyor” 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.