Şirketlerin hedef kitleleriyle etkileşim kurmasına yardımcı olan Typeform, 135 milyon dolar yatırım aldı

Şirketlerin hedef kitleleriyle etkileşim kurarak işlerini büyütmelerine yardımcı olan no-code SaaS platformu Typeform, Sofina'nın liderliği üstlendiği Seri C turda 135 milyon dolar yatırım aldı.
Şirketlerin hedef kitleleriyle etkileşim kurmasına yardımcı olan Typeform, 135 milyon dolar yatırım aldı

Şirketlerin hedef kitleleriyle etkileşim kurarak işlerini büyütmelerine yardımcı olan no-code SaaS platformu Typeform, Sofina'nın liderliği üstlendiği Seri C turda 135 milyon dolar yatırım aldı. Tura General Atlantic, Index Ventures, Point Nine Capital ve Connect Ventures gibi mevcut yatırımcıların yanı sıra yeni yatırımcılar Top Tier Capital Partners, GP Bullhound, Teamworthy Ventures ve Trium Venture Partners da katıldı. Yeni yatırımla birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 187 milyon dolara ulaştı.

Typeform, aldığı yeni yatırımı verimli büyümesini sürdürürken ürün geliştirmeyi hızlandırmak, teknolojisini geliştirmek, çalışan sayısını artırmak ve stratejik ortaklıklar kurmak için kullanacağını açıkladı. 

2012'de kurulan Typeform, insan dostu formlar, testler, anketler ve asenkron video çözümleri sunuyor. Typeform, dijital etkileşimleri insan bağlantısına dönüştürüyor. Şirket, hem ürün işlevselliğini hem de estetiği ön planda tutarak, HubSpot, Google Sheets gibi uygulamalarla sorunsuz bir şekilde entegre olarak çalışıyor ve platform, iş akışlarıyla bağlantı kuran basit, güzel, kişiselleştirilmiş arayüzlere sahip.

Typeform, dünya çapında 125 binden fazla işletme tarafından kullanılıyor ve her yıl hem ücretli hem de ücretsiz ürünlerde 500 milyondan fazla etkileşime imkan sağlıyor. Yeni kullanıcıların büyük çoğunluğu Typeform'a organik yönlendirmeler sayesinde geliyor. Şirketin geliri ise 2018'den bu yana her yıl düzenli olarak artış gösteriyor. 

Merkezi Barselona'da bulunan Typeform'un San Francisco'da da ofisi mevcut. 450'den fazla kişilik ekibiyle hizmet veren şirket, çalışan sayısını ise yıldan yıla yüzde 35 artırdığını açıklıyor. Typeform'un 55 farklı ulustan çalışanı bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.