Turkcell'den girişimlere yatırım fonu: Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Turkcell, Re-pie iş birliği ile "Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu"nu kurdu.
Turkcell'den girişimlere yatırım fonu: Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile Turkcell, farklı sektörlerdeki büyüme potansiyeli yüksek, teknoloji odaklı girişimlere yatırım yapacak. Bununla birlikte söz konusu şirketlerin büyüme hedeflerine ulaşması amaçlanıyor. Ayrıca, bu girişimlerle yaratılacak sinerji sayesinde Turkcell'e stratejik ve finansal fayda sağlanması hedefleniyor. 

Turkcell Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yayınladığı bir bilgilendirme ile Turkcell ve Re-pie iş birliğini duyurdu. Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) kurulması için Turkcell ile Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. (Re-Pie) arasında anlaşma sağlandı. 

"Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu" için kurucu konumundaki Re-Pie tarafından 7 Mart 2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapıldı. 

Fonun yatırım komitesinde 6 üye bulunuyor. Bu 6 üyenin 3'ü Turkcell temsilcileri Serkan Öztürk, Mehmet Akif Konar ve Ali Serdar Yağcı olarak öne çıkıyor. Komite kararlarında Turkcell temsilcilerinin tümünün olumlu oyunun belirleyici olacağını ekleyelim. 

Yapılan açıklamanın tamamını sizlerle paylaşıyoruz. 

Şirketimizin iş modeline uygun ve grubumuzun stratejik odak alanları ile sinerji yaratılabilecek girişimlere yatırım yapmak üzere Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) kurulması için Şirketimizle Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. (Re-Pie) arasında anlaşma sağlanmıştır. "Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu" için kurucu Re-Pie tarafından 7 Mart 2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

Bu fon ile farklı sektörlerdeki büyüme potansiyeli yüksek, teknoloji odaklı girişimlere yatırım yapılarak, söz konusu şirketlerin büyüme hedeflerine ulaşması amaçlanmaktadır. Ayrıca, bu girişimlerle yaratılacak sinerji sayesinde Şirketimize stratejik ve finansal fayda sağlanması ve uzun vadeli değer yaratılması hedeflenmektedir.

Fonun Yatırım Komitesi, 3 üyesi Turkcell temsilcilerinden olmak üzere toplam 6 üyeden oluşacaktır ve komite kararlarında Turkcell temsilcilerinin tümünün olumlu oyu belirleyici olacaktır. Komite üyeliğine Şirketimiz temsilcileri olarak Serkan Öztürk, Mehmet Akif Konar ve Ali Serdar Yağcı seçilmiştir.

Fonun kuruluşuna dair görüşmelerin başlanmasına ilişkin bilgi, fon kuruluşunun henüz kesinlik kazanmadığı aşamada yatırımcıların yanıltılmasını önlemek amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında Yönetim Kurulu kararıyla ertelenmiştir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.