SPONSORLU

Yapay zekâ e-ticarette daha neler yapacak?

Projesoft CEO’su Yüksel Eminoğlu’nun kaleme aldığı “E-Ticaret &Tam Zamanı-Yapay Zekâ Destekli E-Ticaret Projeleri” kitabı, odaklandığı alanda sektör profesyonellerinden meraklı okurlara dek herkese zengin bir kaynak sunuyor.
Yapay zekâ e-ticarette daha neler yapacak?

Topladıkları verileri hızla işleyen ve bu verileri yerleştirildikleri sistemlerin kullanıcıları için bilgi ve önerilere dönüştüren yapay zekâ altyapıları, e-ticaret süreçlerinin farklı aşamalarında sohbet robotları, akıllı asistanlar olarak karşımıza çıkıyor. Fakat tüm dünya, yapay zekâ algoritmalarıyla e-ticarette yapılabilecekler konusunda henüz daha yolun başında olunduğuna hemfikir. Sektörün profesyonelleri kadar bireysel kullanıcıların da yoğun ilgisini çeken bu konuda önemli bir kaynak sunan E-Ticaret &Tam Zamanı-Yapay Zekâ Destekli E-Ticaret Projeleri adlı kitap geçtiğimiz günlerde yayınlandı. E-Ticaret Altyapı Sağlayıcıları Derneği (EDER) Kurucu Üyesi ve Projesoft CEO’su Bilgisayar Mühendisi Yüksel Eminoğlu’nun kaleme aldığı kitap, e-ticaret ve yapay zekâ uygulamalarının bugünü ve geleceğine dair detaylı bir projeksiyon sunuyor.

“Yapay zekâ, e-ticarete muhteşem bir gelişim alanı açıyor”

Kitap hakkında bilgiler veren Yazar Yüksel Eminoğlu, değişen dünyada en çok duyulur olan kavramların başında “Yapay Zekâ”, “Sanal Gerçeklik” ve “Makine Öğrenmesi” gibi terimlerin geldiğini belirterek bu yeni teknolojilerin e-ticaret süreçlerinde köklü değişiklikleri başlattığını söyledi. Yapay zekâ uygulamalarının, online ticarette fiziksel olarak karşılaşılmayan müşteriyi anlamayı, ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak yanıtlayan öneriler sunabilmeyi sağladığını belirten Eminoğlu, “Yapay zekâ, e ticaret süreçlerinde satışları artırma potansiyeli taşıyan pek çok alt yapısal özelliğe sahip. Makine öğrenmesiyle elde edilen verilerin analizi ve modellenmesinden elde edilen sonuçlar, hem müşterinin doğru segmente edilmesi hem de site içi kullanıcı davranışlarına bakarak performansın artırılması gibi alanlarda e-ticarete muhteşem bir gelişim alanı açıyor” dedi.

Yapay zekâ ile yenilikçi rekabet stratejileri

Hazırlanan kitapla okurlara, e-ticarette yapay zekâ uygulamalarından son dönemde büyük önem kazanan veri güvenliği altyapılarına; başarılı satış süreçleri ve yenilikçi rekabet stratejileri geliştirilmesinden sıkça sorulan soruların yanıtlarına dek zengin bir içerik sunulduğunu belirten Projesoft CEO’su Yüksel Eminoğlu, “Online ticarette tüm dünyanın gündemini uzun bir süre meşgul edecek olan yapay zekâ ve e-ticaret etkileşimini derinlemesine inceleyerek çok merak edilen bu alana ışık tutmaya çalıştık. Konuyla ilgili az sayıdaki yerli kaynaktan biri olan çalışmamızın, e-ticaretin tüm paydaşları için güvenilir kaynak ihtiyacının yoğun olduğu bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Papatya Bilim tarafından yayınlanan “E-Ticaret &Tam Zamanı-Yapay Zekâ Destekli E-Ticaret Projeleri” kitabı, online sipariş ve kitap marketlerden temin edilebiliyor.

https://www.projesoft.com.tr/e-ticaret-tam-zamani/index.php

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.