Yeni nesil banka Niyo 100 milyon dolar yatırım aldı

Accel ve Lightrock Hindistan liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, şirketin mevcut yatırımcıları Prime Venture Partners, JS Capital ve Beams Fintech Fund katılım gösterdi. 
Yeni nesil banka Niyo 100 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli yeni nesli banka (neobank) Niyo, C serisi yatırım turunda Accel ve Lightrock Hindistan liderliğinde 100 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna, şirketin mevcut yatırımcıları Prime Venture Partners, JS Capital ve Beams Fintech Fund katılım gösterdi. 

Bu yeni yatırım turu ile birlikte şirketin aldığı yatırım miktarı 150 milyon dolara ulaştı. Girişim önceki yatırım turunda Tencent'ten destek almıştı

Niyo'nun faaliyet alanı 

Yaklaşık altı yıl önce Vinay Bagri ve Virender Bisht tarafından kurulan girişim, dijital birikim hesapları ve bankacılık hizmetleri sunuyor. Aynı zamanda bankalarla iş birliği kuran Niyo, bankaların kullanıcı deneyimi ve özelliklerine güç veriyor. 

Bu işlevlerinin yanında Niyo'nun varlık yönetim aracı olarak konumlandığını da belirtelim. Yani kullanıcıların Niyo üzerinden yatırım yapması mümkün. Şirketin sunduğu ürünler arasında Niyo Global, Niyo Money Niyo Bharat, NiyoX Digital SA, Niyo Students Card ve NiyoX Salary Account yer alıyor. 

Girişimin sevilen ürünlerinden  NiyoX ise "ikisi bir arada" yaklaşımı sunuyor.  Kullanıcılar NiyoX ile tasarruf ederken, varlık yönetimi de yapabiliyor. Bu noktada ürünün, tasarruf hesapları üzerinden yüzde 7'ye varan faiz getirisi sağladığını belirtelim. Bir yıl önce yayına alınan NiyoX kullanıcıların büyük ilgisi ile karşılaştı. 

Öne çıkan veriler

Niyo'nun paylaştığı veriler yatırımcılar için cazip bir portre çiziyor. Her gün kullanıcı tabanına 10 bin yeni kullanıcı ekleyen şirket, genel olarak 20 ila 30 yaş arası kişiler tarafından tercih ediliyor. Niyo ayrıca yılda 3 milyar dolarlık para transferine ev sahipliği yapıyor. Niyo, Hindistan'daki en hızlı büyüyen yeni nesil bankalar arasında zirveye yerleşiyor. 

Niyo önümüzdeki aydan itibaren kullanıcılara kredi vermeyi planlıyor. 930 dolardan başlayacak olan krediler, hem şirketin sunduğu çözüm skalasını genişlerecek, hem de büyümeyi hızlandıracak nitelikte. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.