Siber güvenlik şirketi BlueVoyant, 250 milyon dolar yatırım aldı

2017 yılında Jim Rosenthal ve Thomas Glocer tarafından hayata geçirilen siber güvenlik şirketi BlueVoyant, Liberty Strategic Capital tarafından yönetilen Seri D turda 250 milyon dolar yatırım aldı.
Siber güvenlik şirketi BlueVoyant, 250 milyon dolar yatırım aldı

2017 yılında Jim Rosenthal ve Thomas Glocer tarafından hayata geçirilen siber güvenlik şirketi BlueVoyant, ABD eski Hazine Bakanı Steven T. Mnuchin tarafından kurulan Liberty Strategic Capital tarafından yönetilen Seri D turda 250 milyon dolar yatırım aldı. Tura, Temasek tarafından kurulan ISTARI ve Eden Global Partners katıldı. Yeni yatırımla birlikte Steven T. Mnuchin BlueVoyant'ın yönetim kuruluna katıldı. 

BlueVoyant'ın değerlemesi açıklanmadı, ancak şirketin 2019 yılında 82,5 milyon dolar yatırım aldığında BlueVoyant'ın değeri 430 milyon dolardı. Bu nedenle siber güvenlik şirketinin değerlemesinin şu anda 1 milyar doları geçtiği düşünülüyor. 

Şirketin kurucularından Jim Rosenthal, daha önce Morgan Stanley COO'su olarak görev yapıyordu. Thomas Glocer ise Thomson Reuters'in CEO'suydu. Yani BlueVoyant, deneyimli isimlerin elinden çıkan bir platform. Şirket, teknoloji ve özel hizmetler aracılığıyla siber güvenlik savunması ve koruması sağlayan bir siber güvenlik şirketi olarak hizmet veriyor.

Olaylara müdahale ve iyileştirme için adli yeteneklere sahip gelişmiş siber tehdit istihbaratı tarafından yönetilen güvenlik hizmetleri ve proaktif profesyonel hizmetler sunuyor. Büyük işletmelere yardımcı olan platform aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmelere de büyük işletmelerin yararlandığı gibi yazılım ve hizmet sunuyor.

Jim Rosenthal, BlueVoyant'ın her çeyrekte iki yeni ülkede faaliyet göstermeye başladığını; şirketin dünya çapında yaklaşık 16 farklı endüstride yaklaşık 500 müşterisi olduğunu belirtiyor. BlueVoyant, son dört yılın her birinde ortalama olarak yıllık yüzde 100'ün üzerinde büyüdü ve özellikle de yüzde 117'nin üzerinde yıllık yinelenen gelir elde etti. Bu arada şirketin müşterileri de yüzde 80 oranında büyüdü.

Merkezi New York'ta bulunan BlueVoyant, aldığı yeni yatırımı platformunu geliştirmek için kullanacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.