Dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs, 30 milyon dolar yatırım aldı

Daha önce Oyak liderliğinde aldığı 15 milyon dolar yatırımla gündemimize gelen dijital kimlik doğrulama girişimi OCR Labs, Equable Capital liderliğindeki Seri B turda 30 milyon dolar yatırım aldı.
Dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs, 30 milyon dolar yatırım aldı

Daha önce Oyak liderliğinde aldığı 15 milyon dolar yatırımla gündemimize gelen dijital kimlik doğrulama girişimi OCR Labs, Equable Capital liderliğindeki Seri B turda 30 milyon dolar yatırım aldı. Merkezi Londra'da bulunan girişim, aldığı yeni yatırımla Kuzey Amerika ve EMEA'daki ekiplerini genişletecek.

2016 yılında Matthew Adams ve Daniel Aiello tarafından kurulan ve ilk ürününü 2018'de piyasaya süren OCR Labs, tüm kimlik doğrulama akışını insan müdahalesi olmadan kontrol edebilen derin öğrenme araçlarına sahip. Sydney'de kurulan OCR Labs, sunduğu dijital kimlik çözümü ile birlikte kurumlara müşteri katılımı, veri güvenliği ve dolandırıcılık gibi alanlarda siber koruma sağlıyor. OCR Labs'in sunduğu çözümler arasında kimlik belgesi optik karakter tanıma (OCR), belge sahtekarlığı değerlendirmesi, canlılık tespiti, video sahtekarlığı değerlendirmesi ve yüz eşleştirme yer alıyor.

OCR Labs'in teknolojisi hem bankacılık, finans, sigorta ve devlet kurumları gibi kuruluşlar hem de telekomünikasyon, e-ticaret ve gayrimenkul gibi ticari kuruluşlar tarafından kullanılıyor. 

Şirket geçtiğimiz yıl gerçekleşen Seri A turdan sonra İngiltere ve Avrupa pazarlarına ölçeklenmeye devam etti. Şirket, yeni yatırım turunun bir parçası olarak Kuzey Amerika'da bir ofis açmayı da planlıyor. 

OCR Labs CEO'su John Myers, 2021'in OCR Labs için inanılmaz bir yıl olduğunu ve bu yatırım büyümeyi sürdürmek için gerekli sermayeyi sağladığını söylüyor. Global olarak dijital kimlik doğrulamanın lider teknoloji sağlayıcısı olmaya çalıştıklarını belirten Myers, pazar fırsatının büyümeye devam ettiğini belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.