Psikiyatri odaklı uzaktan sağlık izleme platformu Minded 25 milyon dolar tohum yatırım aldı

Anksiyete, depresyon ve uykusuzluk sorunlarına odaklanan şirket, ilaç tedarik etmeyi uygun ve erişilebilir hale getiriyor. Şu anda New York, New Jersey, Pennsylvania, Florida, Texas, Illinois ve California'da faaliyet gösteriyor. 
Psikiyatri odaklı uzaktan sağlık izleme platformu Minded 25 milyon dolar tohum yatırım aldı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre dünyada ruhsal rahatsızlığı olan 500 milyon kişi var. Özellikle Covid-19 pandemisinin stres ve kaygıyı tetiklemesine paralel olarak bu oran oldukça arttı. Bir taraftan tedaviye ulaşamayanlar için bu konuya odaklanan platformlar önemli hale geldi. 

Psikiyatri odaklı uzaktan sağlık izleme platformu Minded 25 milyon dolar tohum yatırım aldı. Yatırım turuna Streamlined Ventures, Link Ventures, The Tiger Fund, Unicorn Ventures, Trousdale Ventures, Gaingels, SALT Fund, TheFund ve Care.com, Bolt, Gravity Blanket, RXBAR ve Gilt.com'un kurucuları katıldı. ABD merkezli şirket, gelen tohum yatırımı operasyonlarını genişletmek için kullanacak. Ayrıca iş gücünü iki katına çıkaracak. 

2021 yılında kurulan Minded, kullanıcıların psikiyatrik ilaçlara kolay ulaşmasını sağlıyor. Yani anksiyete, depresyon ve uykusuzluk sorunlarına odaklanan şirket, ilaç tedarik etmeyi uygun ve erişilebilir hale getiriyor. Şu anda New York, New Jersey, Pennsylvania, Florida, Texas, Illinois ve California'da faaliyet gösteriyor. 

Chris Dennis, David Ronick ve Gaspard de Dreuzy tarafından kurulan şirketin hedef kitlesi 18 yaş üstü bireylerden oluşuyor. Aylık üyelik fiyatı 65 dolar olarak belirlendi.

Peki şirketin iş modeli nasıl çalışıyor? Platforma gelen kişi, mevcut durumunun belirlenmesi adına bir form doldurmak zorunda. Yapılan görüntülü arama sonrasında sağlık personellerinden oluşan bir ekip kişiye hangi ilacın uygun olduğunu belirliyor.

Sağlık Bakanlığı “Uzaktan Hizmetlerin Sunumu Hakkında Yönetmelik”i yayımlamıştı. Yönetmeliğin amacı, sağlık hizmetinin mekandan ve coğrafyadan bağımsız olarak teknolojiye dayanılarak sunulmasına ilişkin usul ve esasların düzenlenmesi olarak belirtilmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.