Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü gücünü realityOS'ten alacak

GitHub içinde ve AppStore yükleme kayıtlarında ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple tarafından geliştirilen karma gerçek gözlüğünün kullanacağı işletim sisteminin ismi realityOS olacak.
Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü gücünü realityOS'ten alacak

2022 yılında tanıtılması gereken Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili pek çok detayı geçtiğimiz aylarda sizlere aktarmıştık. Söz konusu karma gerçeklik gözlüğünün bugüne kadar hakkında en çok bilgi sızdırılan teknoloji ürünlerinden biri haline geldiğini de ekleyelim.

Daha önce donanım ve teknik detayları ile ilgili bilgileri sızdırılan karma gerçeklik gözlüğünün kullanacağı işletim sistemi belli oldu. GitHub içinde ve AppStore yükleme kayıtlarında ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple tarafından geliştirilen karma gerçek gözlüğünün kullanacağı işletim sisteminin ismi realityOS olacak.

Şu an için Apple'ın üzerinde çalıştığı iki farklı proje bulunuyor. Bu projelerden ilk bu yıl tanıtılması beklenen karma gerçeklik gözlüğü. İkinci proje ise önümüzdeki yıllarda tanıtılması beklenen ve odağına artırılmış gerçeklik teknolojisini alan bir bir gözlük.

Apple tarafından geliştirilecek olan hem karma hem de artırılmış gerçeklik gözlüklerinin realityOS işletim sistemini kullanmaları bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse Tim Cook, geçtiğimiz haftalarda Apple'ın metaverse alanında çok fazla potansiyel gördüğünü ve bu konuda önemli çalışmaları olduğunu paylaşmıştı.

Bu nedenle, realityOS işletim sisteminin metaverse odaklı çeşitli özelliklere sahip olması da sürpriz olmayacaktır. Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo, geliştirilen karma gerçeklik gözlüğünün Mac seviyesinde işlem gücüne sahip olacağını ve başarılı bir karma gerçeklik deneyimi sunacağını paylaşmıştı.

Apple tarafından geliştirilen karma gerçeklik gözlüğü hem artırılmış hem de sanal gerçeklik teknolojilerine sahip olacak. realityOS ile birlikte sanal gerçeklik modu ve artırılmış gerçeklik modları içinde sorunsuz bir şekilde geçiş de yapılabilecek. realityOS ve karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.