Odağına çocukları alan sosyal medya platformu Zigazoo, yatırım aldı

Çocuklar için geliştirilmiş bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkan Zigazoo, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.
Odağına çocukları alan sosyal medya platformu Zigazoo, yatırım aldı

Çocuklar için geliştirilmiş bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkan Zigazoo, çocuklara yönelik olarak hazırlanan içerikler ve kısa video formatı ile dikkatleri çekiyor. Zigazoo tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, yeni bir yatırım aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre Zigazoo, Core Ventures, Talis Capital, MaC Venture Partners, Lightspeed Venture Partners, Serena Williams'ın Serena Ventures'ı, Dapper Labs, Wheelhouse Entertainment, ünlü sunucu Jimmy Kimmel ve Chris M. Williams'tan yatırım aldı. 

Zigazoo'nın ne kadar yatırım aldığı veya şirket değerlemesi ile ilgili finansal bilgilerin paylaşılmadığını da ekleyelim. 2020 yılında Zak Ringelstein ve Leah Ringelstein, tarafından New York'ta kurulan Zigazoo, daha önce iki kere tohum yatırım almıştı. İlk yatırımını 2020 yılının Nisan ayında 4 milyon dolar olarak alan Zigazoo, ikinci yatırımını ise geçtiğimiz yılın Şubat ayında yine 4 milyon dolar olarak almıştı. 

Temelinde çocuklar için bir sosyal medya platformu olarak hizmet veren Zigazoo, eğitici içeriği destekleyen bir çalışma şekline sahip. Zigazoo, çocukların dünyanın önde gelen çocuk markaları tarafından yapılan yarışmalara katılmalarının yanı sıra kısa video tabanlı içerikler kaydetmelerine ve bu içerikleri arkadaşlarıyla paylaşmalarına da olanak tanıyor.

Toplamda 35 partnere sahip olan Zigazoo'nun, partner konusunda önemli iş birliklerine imza attığını da belirtelim. Zigazoo partnerleri arasında ünlü çizgi film Peppa Pig, Phoenix ve Philadelphia hayvanat bahçeleri, Glazer çocuk müzesi, Sweet Farm ve Encantos Media gibi önemli kuruluşlar yer alıyor. Dilerseniz Zigazoo uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.