Elektrikli scooter kiralama girişimi Dott, 70 milyon dolar yatırım aldı

Dott, B serisi yatırım turu için ekstra 70 milyon dolar daha yatırım aldı. Alınan 70 milyon dolarlık ekstra yatırım ile birlikte Dott'un B serisi yatırım turu 155 milyon dolara ulaştı.
Elektrikli scooter kiralama girişimi Dott, 70 milyon dolar yatırım aldı

Tüm dünyadaki girişim ekosisteminin en popüler alanlarından biri haline gelen elektrikli scooter paylaşım girişimleri yatırımlar almaya devam ediyor. Amsterdam merkezli elektrikli scooter paylaşım girişimi olarak karşımıza çıkan Dott'un B serisi yatırım turunda 85 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Nisan ayında sizlere aktarmıştık

Bugün edindiğimiz bilgilere göre Dott, B serisi yatırım turu için ekstra 70 milyon dolar daha yatırım aldı. Alınan 70 milyon dolarlık ekstra yatırım ile birlikte Dott'un B serisi yatırım turu 155 milyon dolara ulaştı. 70 milyon dolarlık yatırım şirketin yeni yatırımcılarından olan abrdn ve eski yatırımcı Sofina'nın ortak liderliğinde gerçekleşti.

Şirketin eski yatırımcıları konumunda bulunan EQT Ventures ve Prosus Ventures'ın da yatırım turunu katıldıklarını ekleyelim. Alınan 70 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Dott'un bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 210 milyon dolara ulaştı.

2018 yılında Henri Moissinac ve Maxim Romain tarafından Amsterdam'da kurulan Dott, renkli elektrikli scooter tasarımları ile tanınıyor. Hollanda merkezli bir girişim olmasına rağmen regülasyonlar nedeniyle Dott'un Hollanda'da hizmet veremediğini de paylaşalım.

Belçika, Almanya, Fransa, İtalya ve Polonya başta olmak üzere toplamda 9 ülkede ve 36 şehirde aktif olarak hizmet veren Dott, 10 bini aşkın elektrikli bisiklete ve 40 bin elektrikli scootera sahip durumda. Dott'un oldukça başarılı bir yılı geride bıraktığını da belirtelim. Dott tarafından aktarılan bilgilere göre platform ile yapılan yolculuklar 2021 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 130 oranında artış gösterdi.

Dott tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 70 milyon dolarlık yeni yatırım, şirketin elektrikli bisiklet piyasasına girişini hızlandırmak, kullanıcı deneyimini geliştirmek, ürün geliştirme yatırımları yapmak ve yeni pazarlara açılmak için kullanılacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.