WhatsApp sohbetleri yakında Android cihazlardan iOS'a taşınabilecek

Özellik ilk olarak WhatsApp'ın iOS için 22.2.74 beta sürümünde fark edildi. Özelliğin, hem iOS hem de Android sürümü güncellemesinde yer aldığını belirtelim.
WhatsApp sohbetleri yakında Android cihazlardan iOS'a taşınabilecek

Geçtiğimiz hafta işletme çalışanlarının birbirleriyle iletişim kurması için sosyal ağın bir sürümü olarak Meta çatısı altında bulunan Workplace'in 2022'nin sonlarına doğru yine Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile entegre edileceğini sizlere aktarmıştık. Görünen o ki WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı tek yenilik bu değil. 

Hatırlarsanız WhatsApp Ağustos ayında iOS'tan Samsung'a geçiş yapan kullanıcıların birleştirmelerine olanak sağlamıştı. O dönemde şirket, yeni özellikle birlikte WhatsApp içinde yer alan sohbet geçmişinizi Android - iOS veya iOS - Android şeklinde paylaşabileceğinizi duyurmuştu. Şirketin söz konusu özelliği hayata geçirmek üzere harekete geçtiğini söylemek mümkün. 

WhatsApp'ın, Android'teki sohbet geçmişini iOS cihazlara taşıma özelliği üzerine çalıştığı gözlemlendi. Özellik ilk olarak WhatsApp'ın iOS için 22.2.74 beta sürümünde fark edildi. Özelliğin, hem iOS hem de Android sürümü güncellemesinde yer aldığını belirtelim.

WhatsApp sohbetleri Android'ten iOS'a nasıl taşınıyor?

Sohbet taşıma özelliğinin, sohbet aktarımını iOS'a taşı uygulamasın üzerinden gerçekleştirdiğini belirtelim. Dolayısıyla, bu gelişmiş bir özellikten ziyade, 3. parti uygulamalara verilmiş bir izin olarak öne çıkıyor. 

WhatsApp transfer sürecini başlatmadan önce, kullanıcılardan izin istiyor. Ardından işlem esnasında telefon kilidini ve uygulamayı açık tutmanız yönünde sizi uyarıyor. 

Bu arada özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı henüz bilinmiyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.