Meta'nın insan kaynakları yazılımı, bu yılın sonlarında WhatsApp ile entegre olacak

İşletme çalışanlarının birbirleriyle iletişim kurması için sosyal ağın bir sürümü olarak Meta çatısı altında bulunan Workplace, 2022'nin sonlarına doğru yine Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile entegre edilecek.
Meta'nın insan kaynakları yazılımı, bu yılın sonlarında WhatsApp ile entegre olacak

İşletme çalışanlarının birbirleriyle iletişim kurması için sosyal ağın bir sürümü olarak Meta çatısı altında bulunan Workplace, 2022'nin sonlarına doğru yine Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile entegre edilecek. Meta, bu entegrasyon ile önemli bilgilerin ve güncellemelerin ön saflardaki çalışanlara gerçek zamanlı olarak ulaşacağını; şirketlerin Workplace gönderilerini WhatsApp aracılığıyla paylaşmasına olanak sağlayacağını açıkladı

Workplace, şirketlerin sahada çalışan ekipleri için vardiya değişimi, bilgi kütüphanesi ve canlı yayın gibi mobil uyumlu ve kullanımı kolay özelliklerle bağlayarak onlara yardımcı olmak için tasarlandı. Platforma kurulduğu günden bu yana 7 milyondan fazla kullanıcı kaydoldu. Workplace, özellikle çok uluslu kuruluşlar arasında ilgi gördü.

Workplace ve WhatsApp'ın bu entegrasyonu ve şirketin masasız çalışanlara hizmet vermek için yaptığı değişim, Workplace'i Blink ve Yoobic gibi ön saflardaki çalışanları, onların iş yerlerindeki özel gereksinimlerini ve işlevlerini hedefleyen uygulamalar arasında konumlandırıyor. Aslında Workplace'in en başta çıkış amacı Facebook'un, şimdiki adıyla Meta'nın Slack benzeri bir uygulama tasarlamak istemesiydi. Ancak her geçen gün şirket, bu misyondan uzaklaşıp yeni bir ürüne evriliyor. 

Workplace'in Ürün Başkanı Ujjwal Singh, Workplace'te, en başarılı kuruluşların, ön saflardaki çalışanlarını bir fark yaratmaları ve fikirlerini dinlemeleri için güçlendirdiğine kuvvetle inandıklarını belirtiyor. WhatsApp ile entegrasyon sonucunda, ön saflardaki çalışanları kuruluşlarına yaklaştırmaya yardımcı olmak ve işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları bilgilerin parmaklarının ucunda olmasını sağlamak istediklerini sözlerine ekliyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.