Yapay zeka destekli pazarlama çözümleri sunan Pixis, 100 milyon dolar yatırım aldı

Pixis, eski adıyla Pyxis One, SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşen Seri C yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı.
Yapay zeka destekli pazarlama çözümleri sunan Pixis, 100 milyon dolar yatırım aldı

Müşterilerin doğru veriye dayalı pazarlamayı ölçeklendirmesini sağlamak için kodsuz yapay zeka altyapısı sağlayan Pixis, eski adıyla Pyxis One, SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşen Seri C yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. Tura yeni yatırımcı General Atlantic ile mevcut yatırımcılar Celesta Capital, Premji Invest ve Chiratae Ventures katıldı.

Pixis'in aldığı yeni yatırım şirketin, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerinde genişlemesini artıracak. Yatırım aynı zamanda Pixis'in yapay zeka platformlarını ve eklentilerini ölçeklendirmeye yardımcı olacak.

Kaliforniya merkezli Pixis, 2018 yılında Harikrishna Valiyath, Shubham A Mishra ve Vrushali Prasade tarafından hayata geçirildi. Şirketin kodsuz yapay zeka altyapısı, bir ürün ve eklenti ekosisteminde dağıtılan tescilli yapay zeka modellerinden oluşuyor. Şirketin pazarlama kampanyalarına yapay zeka optimizasyonu eklemek amacıyla kendi kendini geliştiren sinir ağları için şu anda 50 yapay zeka modeli bulunuyor. Önümüzdeki altı ay içinde bu sayının 200'e çıkarılması planlanıyor. 

Şirket, kurulduğu yıldan bugüne yüzde 600 gelir artışı yaşadı. Shubham A. Mishra, Pixis'in ocak ayını, tümü orta ila büyük ölçekli işletme aralığında 100'den fazla müşteriyle kapatacağını açıkladı. Pixis'in yapay zeka altyapısını kullanan müşteriler, halihazırda manuel çalışama konusunda her ay tasarruf yaşıyor. Bu müşteriler aynı zamanda satın alma maliyetlerinde de yüzde 20'lik bir düşüş yaşadı. 

Şirket, geçtiğimiz yıl müşterileri için BTC ve DTC pazarlamasına yönelik çözümünü piyasaya sürmüştü; bu yılın ilk çeyreğinin sonunda ise B2B ve yazılım şirketleri için bir çözüm sunacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.