Crypto.com'un yatırım fonunun büyüklüğü 500 milyon dolara çıkarıldı

Hatırlatmak gerekirse ilk olarak 2021 yılının Mart ayında karşımıza çıkan yatırım fonunun büyüklüğü 200 milyon dolardı. Bugün Crypto.com tarafından paylaşılan bilgilere göre ise yatırımının fonunun büyüklüğü 500 milyon dolara ulaştı.
Crypto.com'un yatırım fonunun büyüklüğü 500 milyon dolara çıkarıldı

Günümüzün en popüler kripto para borsaları arasında yer alan Crypto.com, ekosistemi güçlendirmek adına geçen yıl tanıttığı yatırım fonunu büyüttüğünü duyurdu. Hatırlatmak gerekirse ilk olarak 2021 yılının Mart ayında karşımıza çıkan yatırım fonunun büyüklüğü 200 milyon dolardı.

Bugün Crypto.com tarafından paylaşılan bilgilere göre ise yatırımının fonunun büyüklüğü 500 milyon dolara ulaştı. Crypto.com, 500 milyon dolarlık yatırım fonu ile birlikte ekosisteminde yer alan erken aşama girişimleri desteklemeyi hedefliyor.

Girişim başına ortalama olarak 10 milyon dolara kadar yatırım yapan Crypto.com'un yatırım fonu şu ana kadar 20 girişime yatırım yaptı. Yatırım yapılan girişimler arasında ise YGG SEA, DeBank, Efinity ve Matter Labs gibi önemli girişimler yer alıyor.

Crypto.com'un 500 milyon dolarlık fonunun başına ise daha önce ZDNet, The Next Web ve TechCrunch gibi önemli platformlarda gazeteci olarak görev yapan Jon Russell getirildi. Jon Russell tarafından paylaşılan bilgilere göre fon, kripto para ve blockchain ekosistemi içinde yer alan erken aşama girişimlere yatırımlar yapmaya devam edecek.

Kripto para dünyasında yer alan diğer büyük kripto para borsaların da geçtiğimiz dönemlerde benzer yatırım fonları ile karşımıza çıktıklarını da hatırlatalım. Kripto para dünyasının diğer büyük oyuncuları arasında yer alan Binance, Coinbase ve FTX gibi borsalar da geçtiğimiz yıllarda girişimleri desteklemek için çeşitli fonlar duyurmuştu.

2022 yılında da kripto para ve blockchain ekosistemine olan yatırımlar hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor.  Crypto.com'un 500 milyon dolarlık yatırım fonu ile yapılan yatırımları sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.