Mobil oyun topluluklarına odaklanan Turnip, 12,5 milyon dolar yatırım aldı

Turnip tarafından paylaşılan bilgilere girişim, A serisi yatırım turunda 12,5 milyon dolar yatırım aldı.
Mobil oyun topluluklarına odaklanan Turnip, 12,5 milyon dolar yatırım aldı

Her geçen gün büyüyen mobil oyunlar, zaman içinde önemli bir oyuncu kitlesine de sahip oldu. Bu kitleyi bir topluluğa dönüştürmek üzere yola çıkan Turnip, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Turnip tarafından paylaşılan bilgilere girişim, A serisi yatırım turunda 12,5 milyon dolar yatırım aldı.

Turnip'in 12,5 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Greenoaks ve Elevation Capital'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti. Yatırım turuna, Greenoaks ve Elevation Capital'ın haricinde ise SEA Capital, Vibe Capital, Andrew Chen, Sujeet Kumar, Harshil Mathur, Shashank Kumar, Gaurav Munjal, Roman Saini, Lalit Keshre, Harsh Jain ve Ishan Bansal da katıldı.

Alınan 12,5 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Turnip girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 14,1 milyon dolara ulaştı. Mobil oyunlar oynayan kişilerin kendi topluluklarını oluşturmalarına olanak sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkan Turnip, 2020 yılında Aditya Sharma, Devendra Sharma ve Pooja Dubey tarafından Hindistan'da kuruldu.

İçerik oluşturan kişilerin takipçileri ile etkileşime geçebilmesini de sağlayan Turnip platformunda sesli, görüntülü ve yazılı görüşme seçenekleri de bulunuyor. Turnip içinde oyun ve içerik oluşturan kişiler için kulüpler oluşturma, canlı yayınları uygulama içinden takip etme ve e-spor turnuvaları düzenleme gibi özelliklerin yer aldığını da ekleyelim.

Turnip sunduğu özellikler ile birlikte mobil oyunlar konusunda içerik oluşturan kişilerin gelir elde edebilmesini de sağlıyor. YouTube, Facebook ve Twitch gibi büyük platformlarla entegre bir şekilde de çalışabilen Turnip, platform içinde yayıncıların elde ettiği gelirden ise yüzde 10 komisyon alıyor.

Turnip tarafından paylaşılan bilgilere göre platformun şu an için 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. 5 milyon kullanıcının yüzde 45'inin Hindistan dışından kullanıcılar olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.