Çocuklar için sağlık odaklı giyilebilir cihazlar geliştiren Kiddo, 16 milyon dolar yatırım aldı

Kiddo'nun 16 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Vive tarafından desteklenen Clearlake-Capital liderliğinde gerçekleşti.
Çocuklar için sağlık odaklı giyilebilir cihazlar geliştiren Kiddo, 16 milyon dolar yatırım aldı

Çocuklar için giyilebilir cihazlar, ebeveyn koçluğu ve tele-sağlık hizmetleri sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan Kiddo, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Kiddo tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, A serisi yatırım turunda 16 milyon dolar yatırım aldı.

Kiddo'nun 16 milyon dolarlık A serisi yatırım turu Vive tarafından desteklenen Clearlake-Capital liderliğinde gerçekleşti. Clearlake-Capital'ın haricinde ise yatırım turuna Wavemaker 360, Wavemaker Asia Pacific, Mojo Partners ve Techstars da katıldı. Kiddo'nun değerlemesi ise açıklanmadı.

Yatırım ile birlikte Vive kurucu ortağı ve CEO'su Cheryl Cheng Kiddo'nun yönetim kuruluna katıldı. Alınan 16 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Kiddo'nun bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 25 milyon dolara ulaştı. Alınan yeni yatırım Kiddo'nun ABD ve Asya ekiplerinin iki katına çıkarılması, iş birliklerini artırması ve FDA cihaz sertifikası alması için kullanılacak.

2016 yılında Jaganath Swamy tarafından San Francisco'da kurulan Kiddo, özellikle kronik sağlık sorunları olan çocukların bakımını yönetmeye odaklanıyor. Kiddo'nun çözümleri otizm, astım, şeker hastalığı ve periyodik kusma sendromu olan çocuklar için kullanılabiliyor.

Bu soruna bir çözüm olabilmek adına hem donanım hem de yazılım çözümleri geliştiren ve bu çözümleri entegre bir şekilde kullanıcılarına sunan Kiddo, giyilebilir cihazı ile birlikte kalp atış hızı, sıcaklık, SpO2 (kandaki oksijen oranı), hareket ve terleme ölçümleri yaparak bu verileri ebeveynlere iletebiliyor.

Veriler normal değerlerin üzerine çıktığında çocukların sağlığını korumak adına neler yapılabileceği konusunda ebeveynlere önerilerde bulunabilen Kiddo, aynı zamandan doktor randevusu alınmasına olanak da sağlıyor. Şu an için 70 bin çocuk ile birlikte çalışan Kiddo, önümüzdeki birkaç yıl içinde 200 bin çocuk için çözümler geliştirmeyi de hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.