Samsung, bulut tabanlı oyun servisi Samsung Gaming Hub'ı duyurdu

Gelecekte televizyonlarında daha rahat bir şekilde bulut tabanlı oyun servislerinin kullanılmasını hedefleyen Samsung, Samsung Gaming Hub isimli yeni çözümünü duyurdu.
Samsung, bulut tabanlı oyun servisi Samsung Gaming Hub'ı duyurdu

Oyun dünyasının geleceği olarak görülen bulut tabanlı oyun platformlarını geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Bulut tabanlı oyun teknolojisinin en ön plana çıkan noktası ise ekran haricinde herhangi bir donanım ürünü gerektirmemesi.

Kısacası sadece bir televizyon ve internet bağlantısı ile bulut tabanlı oyun servislerini oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Gelecekte televizyonlarında daha rahat bir şekilde bulut tabanlı oyun servislerinin kullanılmasını hedefleyen Samsung, Samsung Gaming Hub isimli yeni çözümünü duyurdu.

Kendi televizyonlarında bulut tabanlı oyun servislerinin daha rahat bir şekilde kullanılmasını planlayan Samsung, adından da anlaşılabileceği üzere yeni çözümü ile birlikte söz konusu servisler için bir hub sunacak. Samsung Gaming Hub çözümü bulut tabanlı oyun servislerinde yer alan oyunların keşfedilebilmesi ve direkt olarak televizyonda oynanabilmesini sağlayacak.

Kısacası Samsung televizyon kullanıcıları Samsung Gaming Hub üzerinden başka bir uygulamaya gerek kalmadan televizyonlarında oyun oynayabilecek. Samsung Gaming Hub çözümünün içinde bulunduğumuz 2022 yılında kullanıma sunulacağını da ekleyelim.

Samsung Gaming Hub, CES 2022 çerçevesinde tanıtılan yeni Samsung televizyonlarında da yer alacak. Samsung Gaming Hub için iş birliklerini gittiğini de duyuran Samsung'un bulut tabanlı oyun pazarını domine eden Nvidia GeForce Now ve Google Stadia'nın yanı sıra Utomik ile birlikte çalıştığını da ekleyelim.

Kısacası bu servislerden herhangi birini kullanıyorsanız Samsung Gaming Hub ile birlikte Samsung televizyonunuzda oyun oynayabileceksiniz. İş birliklerine devam edeceğini de duyuran Samsung, ilerleyen dönemlerde farklı markaları da Samsung Gaming Hub'a ekleyecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.