Bridgesoft, 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı. Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu yatırım Actonn tarafından yapıldı.
Bridgesoft, 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Görüntü işleme ve derin öğrenme teknolojileri ile geliştirdiği donanımları zirai ekipmanlara entegre eden ve operasyonel verimliliği artıran ürünler üreten bir girişim olarak karşımıza çıkan Bridgesoft, yatırım aldığını duyurdu.

Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, 1 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldı. Edindiğimiz bilgilere göre söz konusu yatırım Actonn tarafından yapıldı. Actonn'un Bridgesoft'a ne kadar yatırım yaptığı ise paylaşılmadı. 

Harvard Alumni Entrepreneurs’ü girişimcilere networking ve yatırım fırsatı sunmak amacıyla Türkiye’ye getiren bir platform olan Actonn, yapay zeka ve makine öğrenimi alanında çalışmalar yapan firmalarla uluslararası alanda iş birliği yürütmekle birlikte, Türkiye’de Harvard Alumni Entrepreneurs liderlerini de girişimcilik ekosistemine adapte etmeyi hedefliyor.

Berkay Koçak tarafından 2020 yılının Ekim ayında TÜBİTAK 1512 desteği ile kurulan Bridgesoft, 2021 yılı boyunca yapay zeka destekli zirai ilaçlama makinesi için Ar - Ge çalışmalarını gerçekleştirdi.

Bridgesoft tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 itibarıyla girişimin ilk akıllı tarım projesi olan yapay zeka destekli zirai ilaçlama makinesinin (Smart SprayeX) MVP’si de tamamlandı. Smart SprayeX, tarlada rekolteyi düşüren yabani otların ilaçlanması sırasında yabani otu yapay zeka ile tespit ederek ilacı sadece ota püskürten bir ilaçlama sistemi olarak çalışıyor.

Bu püskürtme yöntemi ile yabani ot ilacından her ilaçlama döneminde yüzde 70 ila yüzde 90 arası tasarruf edilmesi hedefleniyor. Edindiğimiz bilgilere göre Bridgesoft, söz konusu yatırımı MVP geliştirmeleri için aldı. Bridgesoft'un saha testlerinin ardından 2022 yılının ilk çeyreği içinde ticarileşme aşaması için yatırım turunu çıkmayı planladığını da ekleyelim.

Bridgesoft'un KWORKS’ün 2021 yılı hızlandırma programlarına seçilen girişimler arasında yer aldığını da geçtiğimiz Nisan ayında sizlere aktarmıştık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.