İletmen, Keiretsu Forum Türkiye’den 70 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Akıllı teslimat hizmeti sunan İletmen, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 70 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.
İletmen, Keiretsu Forum Türkiye’den 70 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

2016’da kurulan, ilk yılda 17 bin TL, 2017’de yazılımın ardından 250 bin TL, şu anda ise 12 milyon TL ciro yapan akıllı teslimat hizmeti İletmen, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 70 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Bugüne kadar 2 milyona yakın iletim gerçekleştiren İletmen, restoranlardan evlere yemek paket servisi ile başlayıp lojistik kargo ve e-ticaret taşımacılığını da bünyesine alarak büyümeye devam ediyor.

İletmen, Kasım 2020’de de Keiretsu Forum Türkiye’den 29 milyon TL değerleme üzerinden yatırım almıştı.

İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz, bir mahalledeki tüm teslimatların sorumlusu olduklarını belirterek, “Esnafa gelen siparişi eve iletirken, kargolar için son nokta iletimlerini yapıyoruz. Esnaflara telefonla ya da uygulamalar üzerinden sipariş nereden gelirse gelsin biz iletiyoruz. Kargo şirketleri içinde son noktadaki teslimatları için iletimleri biz yapıyoruz. Bu sayede o mahallede bir ekosistem oluştururken, hem de karbon ayak izini azaltıyoruz. Yaptıklarımızı sektör gereklerine ve Pazar hareketlerine göre sürekli geliştiriyoruz. Bu sebeple en güçlü yanımız yazılım algoritmamız ve bununla yapabildiklerimiz” dedi.

Gelir modellerinin aylık abonelik ile paket başına yapılan modeller olduğunu da sözlerine ekleyen Duruöz, “Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından aldığımız yatırım sonrası tamamen yazılım odaklı olarak büyüyerek işimizi farklı sektörler içinde kullandırabilir olacağız. Yaptığımız iletim işlerinin hayatı nasıl değiştirdiğini hatta tedarik zincirini farklılaştırdığını hep birlikte göreceğiz. Çok büyük şirketlerle işbirliğinde içindeyiz. Bu kararları da danışma kurulumuzdaki Türkiye’nin çok önemli iş insanları, profesyonelleri ve akademisyenleri ile istişare ile alıyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

İletmen, geçtiğimiz ağustos ayında 1.5 milyon pakete ulaşarak iş hacmini yüzde 300 artırmıştı. Bu dönemde İletmen, aylık taşıma kapasitesinin yüzde 65’ini esnaf, yüzde 35’ini ise diğer iş birliklerinin paketlerini taşıyarak gerçekleştiriyordu.

Güncelleme:

Yeni edindiğimiz bilgilere göre İletmen'in aldığı yatırımın miktarı 4.4 milyon TL. Yatırımda ise sadece Keiretsu Forum Türkiye'den isimler bulunmuyor. Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki KT Portföy’ün kurucusu ve yöneticisi olduğu Lonca GSYF öncülüğünde gerçekleştirilen yeni köprü yatırım turuna Keiretsu Forum Türkiye'nin yanı sıra Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Halis Petrol ve bireysel melek yatırımcılar da katıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.